Správný jídelníček

O erekci rozhoduje i zdravý životní styl a nadváha je jedním z rizikových faktorů, který může negativně ovlivňovat její kvalitu! Proto nejprve upravte jídelníček, zhubněte a sexuální výkonnost se zlepší. Vyškrtněte potraviny, které způsobují vysoký cholesterol v krvi. To znamená škodlivé tuky a smažená jídla, ale také sladkosti a sladké nápoje. Začněte konzumovat více ovoce a zeleniny, ryb či luštěnin.

Byliny pro povzbuzení 

„Existují byliny, které pomáhají při problémech s potencí. Je to maca, která je známá jako bylina posilující potenci, vitalitu a libido. Dále sibiřský ženšen neboli čertův kořen. Ten má pozitivní účinek na zvládání poruch erekce, a to i v případech, kdy byla slabá erekce způsobena špatnou psychikou,“ uvádí urolog MUDr. Vladislav Klemenc a dodává:

„Pacient tyto doplňky stravy zakoupí v lékárně. Naopak farmaceutika předepisuje pacientům s erektilní dysfunkcí lékař po posouzení jejich stavu. Kontraindikací jsou u nich především obtíže po infarktu myokardu, používání preparátů obsahujících nitráty či srdeční arytmie,“ vyjmenovává urolog

Omezte kouření a alkohol

Že má kouření cigaret neblahý vliv na zužování cév a průtok krve, je známá věc. Snažte se tohoto zlozvyku zbavit. Také nadměrné pití alkoholu působí na erekci negativně. Sklenička »na kuráž« sice může odbourat bariéry, ale rozhodně to s konzumací alkoholu nepřehánějte, protože byste dosáhli spíše opačného efektu! A nikdy nekombinujte alkohol s léky na erekci!

Pravidelně ravidelně cvičte

K udržování správné tělesné hmotnosti patří také pravidelné cvičení! Zvláště muži, kteří mají sedavé zaměstnání, by měli do svého denního režimu zařadit pohyb. Vyzkoušejte aerobní cvičení, běh, anebo postačí například i svižná chůze či plavání.

Relaxujte a odpočívejte odpočívejte

Poruchy erekce bývají často spjaty s psychikou. U mladších mužů dokonce odborníci odhadují, že ve 30 – 40 % případů je příčinou právě stres, mnohdy související s vysokými nároky a pocitem selhání. To vše může vyústit v neschopnost dosáhnout nebo udržet erekci.

VIDEO: Přibývá více nemocných pohlavní chorobou. Které jsou ty nejčastější?

Video
délka: 03:01.40

Přibývá více nemocných pohlavní chorobou. Které jsou ty nejčastější? Videohub