Zejména v současné situaci a nastupujícím sychravém podzimu bychom měli posilovat imunitu, co to jde. A jak? Například otužováním, pravidelným sportem, zdravým životním stylem a v neposlední řadě výběrem zdánlivě obyčejných potravin, jejichž konzumace se zejména na podzim vyplatí.

Oranžová vitaminová bomba rakytník řešetlákový

Keř s výraznými oranžovými plody obsahuje vysoký podíl vitaminu C. Jedna oranžová bobulka dokonce pokryje celou doporučenou denní dávku céčka! Kromě vitaminu C obsahuje i další vitaminy jako A, E nebo K. Užívání rakytníku je proto vhodné při nachlazení, chřipce či angíně. Podporuje funkci trávicího traktu, krevní oběh, posiluje obranyschopnost organismu, působí jako antioxidant a zbavuje tělo únavy. Doporučuje se mimo jiné také při rekonvalescenci nebo po chemoterapii.

Rakytníkový čaj

Čaj, který zvládne každý. Dvě lžičky bobulí rakytníku zalijte horkou vodou, nechte několik minut vyluhovat a vypijte. Při pravidelné konzumaci budete pozorovat, jak se tělo stává odolnějším.

Štiplavý zázrak zázvor

Další vitaminová bomba, která má i protizánětlivé účinky, například zatočí s bolestí v krku. Jeho charakteristická štiplavá chuť navíc tělo prohřeje, což se v sychravém období rozhodně hodí. Zázvor dále pomáhá i při trávicích obtížích, nadýmání a nevolnosti. Působí i dokonce proti bolesti hlavy.

Zázvorový horký nápoj

A jak ze zázvoru vyždímat, co jde? Zkuste jej nastrouhat nebo nakrájet na tenké plátky a zalijte horkou vodou a nechte deset minut louhovat. Dochuťte citronem a medem a vypijte.

Silné přírodní antibiotikum

Tak obyčejná potravina jako česnek má neobyčejné vlastnosti. Jde o silné přírodní antibiotikum, které léčí záněty v těle, zvyšuje potenci a libido a také posiluje imunitu. Je ale třeba jej jíst v syrovém stavu. Už jeden rozmačkaný stroužek dovede zázraky a vyrovná se účinku běžně podávaných antibiotik.

Jemně nasekaný nebo prolisovaný stroužek nechte pár minut odstát a pak konzumujte třeba na topince nebo v jogurtovém dipu s oblíbenou zeleninou. Ideální je si dopřávat jeden stroužek několikrát týdně. A abyste se vyhnuli nepříjemnému zápachu z úst, pomůže po konzumaci šálek mléka.

Lék proti kašli

Na domácí lék proti kašli potřebujete 3 až 5 stroužků česneku a 4 lžičky medu. Česnek oloupejte, prolisujte a nechte pár minut odstát. Poté jej rozmíchejte s medem a přibližně každou hodinu konzumujte čtvrtinu lžičky.

Fotogalerie
3 fotografie

Video
délka: 04:40.08

Prymula zdůvodnil zákaz nočního vycházení a další novinky. Není to klasický lockdown, vzkázal Blesk Zprávy / ČTK