12. červenec 2020
Svátek slaví Bořek, zítra Markéta

Krásné rty k zulíbání: Tohle jim určitě nedělejte! A tip na snadný domácí peeling

/
 • 1. listopadu 2018 ● 09:11

  Vítr a zima rtům nesvědčí, ani když nemáte požadavky modelky. Jejich jemná pokožka si totiž nedokáže sama zajistit výživu a ani se hydratovat. Podle průzkumu, který provedla agentura NMS Market Research 64 % české populace používá hydrataci, až když nastane problém. Mrkněte, jak o rty pečovat, aby byly k zulíbání.

 • 1.

  Co nám škodí?

  V zimě trpí suchými a popraskanými rty téměř celá třetina Čechů. Nepřítelem číslo jedna bývá sucho a chlad, ale také UV záření, klimatizované prostory, vítr, mráz, ovšem i pobyt ve vytopených a nevětraných místnostech.

 • 2.

  Neolizovat, prosím!

  Úplně nejhorší věc, kterou můžete v zimě udělat, je rty olizovat. Tento způsob hydratace jemné kůžičce výrazně ubližuje a vysušuje ji ještě více. Rty totiž neobsahují skoro žádné podkožní tuky, a tak nemají šanci se přirozeně promašťovat jako zbytek našeho těla. Jen mazat nestačí. Dodržujte pitný režim a dopřejte si dostatek vitaminů, zejména ze skupiny B, ale i vitamin A. Z minerálů rtům prospívá zejména zinek.

 • 3.

  Když volají o pomoc

  Nejrychlejší, a přitom velmi účinnou metodou je balzám. Přináší rychlou úlevu a při správném složení hojí praskliny a dokáže vyléčit i drobné záněty či opary. Nejpoužívanější formou jsou balzámy v tyčince, které preferuje 86 % dotázaných.

 • 4.

  I muži o sebe pečují

  V dnešní době už se o sebe mnohem více starají i muži. V České republice občas používá balzám na rty 87 % mužů (ženy 99 %). Pro 6 z 10 Čechů je rozhodně důležité, aby péče o rty ulevila suchým rtům a zabránila jejich opětovnému vysušení, pro polovinu pak to, aby působila rychle.

 • 5.

  Vyrobte si vlastní peeling

  Jednou za 2 týdny namasírujte rty běžným peelingem nebo si vytvořte vlastní, například z medu a cukru. Použít lze i jemný zubní kartáček, kterým rty několikrát přejedete. Několikrát denně si rty namažte balzámem. Zamezíte tak vysušení a popraskání. Když už k poškození dojde, použijte chladivé balzámy s léčivým účinkem a s obsahem eukalyptu, mentolu a kafru.

  Zdroj: Blistex

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy