Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Česnek, cibule, křen a med: Silná čtyřka v boji proti nachlazení

/
 • Česnek i cibule jsou přírodní zbraně proti chřipkám a nachlazení.
  7. listopadu 2017 ● 09:54

  Malátnost, plný nos a prokašlané noci? Podzimní nachlazení, které volně přejde do zimního a následně jarního… Pokud se nechcete měsíce trápit, zaútočte na bacily s přírodní silou.

   

 • 1.

  Česnek není jen na upíry

  Česnek, česnek a zase česnek. Je to zázračné koření, silné přírodní antibiotikum, které výrazně posiluje obranyschopnost organismu. Bakterie, které nám ničí zdraví, doslova vymýtí! Sice nevábně voní, ale podpoříte své zdraví. Výhodou je, že česnek můžete přimíchat takřka do všeho. Vyrobte si z něj pomazánku, polévku, bramborák nebo ho jen tak pokrájejte na chléb s máslem. Je to lahůdka.

  Pravidelná konzumace česneku funguje jako prevence vysokého krevního tlaku a vysokého cholesterolu.
  Autor: Shutterstock.com

 • 2.

  Kdo si dá cibuli, nebulí

  Antibiotickou látku allicin obsahuje stejně jako česnek. Takže i její antibakteriální účinky jsou velké a zabírají především na bolesti horních cest dýchacích, kašel a rýmu. I z cibule se dá připravit mnoho léčivých pochutin. Silnější povahy se do ní mohou rovnou zakousnout. Pro ostatní je ideální cibulový čaj nebo třeba cibulový sirup. Ten připravíte lehce. Pokrájenou cibuli zalijete medem a necháte odstát do druhého dne. Cibule pustí šťávu a chutě se prolnou.  

  Cibule je proti kašli skvělá v čaji i jako šťáva s medem.
  Autor: Shutterstock.com

 • 3.

  Křeňte se s křenem

  Špatně se hojící rány, zanícené klouby, chřipka, zápal plic i prevence proti rakovině. To všechno zvládá nastrouhaný křen. Pokud si ho zrovna nedáte ke klobáse nebo vepřovému, ale chcete ho užívat jako přírodní lék, je nutné jeho palčivost trochu zmírnit. I tady bezvadně poslouží med, který má v lidovém léčitelství historii dlouhou takřka tři tisíce let! Recept je opět jednoduchý: nastrouhaný křen smíchejte s medem a po lžičkách užívejte až sedmkrát denně.

  Křen
  Autor: profimedia.cz

Dnešní horoskopy