Kde se bere?

V těle máme miliardy buněk, jejichž úlohou je vytvářet tukové rezervy. Tukové buňky neboli adipocyty mohou zvětšit objem až na šedesátinásobek své velikosti. Tím stlačují cévy a zhoršují prokrvení kůže. Ta přestane být hladká, vytvářejí se hrbolky a celulitida je na světě.

Vznik celulitidy podmiňuje dědičnost, hormonální poruchy, rozložení tukové tkáně, nadváha, ochablé svalstvo, špatný krevní oběh, nezdravý životní styl, málo pohybu, nevhodná strava, příliš alkoholu nebo kouření. Pomerančová kůže se může začít objevovat už od dvanácti let, protože právě v tomhle věku se hormony chovají dost chaoticky. Další příčinou mohou být antikoncepční pilulky nebo hormonální léčba. Je to jednoduše proto, že nadměrné množství estrogenu zadržuje v těle vodu a podporuje činnost enzymu, který se specializuje na ukládání tuku na stehnech. 

Bojujte

Ke zmírnění celulitidy je třeba přistupovat komplexně a vytrvale. Je třeba nezapomínat na pitný režim, dodržovat pravidelnost v jídle, omezit příjem tuků a konzumovat zdravou a vyváženou stravu.

Krémy samotné nepomohou. Jsou účinné v kombinaci s pohybem a masáží. Nejvhodnější doba aplikace je po ranní a večerní koupeli či sprše, když je pokožka prokrvená, a tedy připravená. Teprve tehdy pomáhají krémy zpevňovat a zeštíhlovat. Jejich přidanou hodnotou je příjemná konzistence a vůně. Ještě než začnete s aplikací krémů, nezapomeňte jednou týdně na peeling.  "Pro zachování zdravé a nepoškozené pleti si raději vyberte přípravek se šetrnými mikrozrníčky," radí odbornice na přírodní kosmetiku Pevonia Botanica Pavlína Kučerová, která zároveň doporučuje vyzkoušet Silky skin body scrub z řady Ligne Nymphea, který má příjemnou krémovou konzistenci, odstraňuje z pokožky odumřelé buňky, toxiny a nečistoty. Pleť je po něm jemnější, hydratovaná a vláčná.

"Následně aplikujte na problematická místa zeštíhlující tělový gel. Jeho složení pomáhá vašemu tělu zeštíhlet, zbavit se toxinů, zpevnit se a revitalizovat," dodává majitelka salónu Pevonia Dayspa  a odbornice na přírodní kosmetiku.

Otužujte se a hýbejte se

Rozproudění krve zlepší kvalitu pokožky, její pružnost, pevnost i povrch. Pravidelně se kartáčujte masážním kartáčem nebo tvrdší žínkou – lufou. Dopřejte si saunu – pokud ji snášíte, ale rozhodně se otužujte střídáním teplé a studené sprchy. Zrychlením krevního oběhu se z těla lépe odplavují toxické látky a vaše pokožka pak bude mít lepší barvu i kvalitu.

Vyberte si takovou sportovní aktivitu, při níž se pořádně prokrví kůže. Toho nejlépe docílíte dynamickým pohybem. Naopak s celulitidou si příliš neporadí vytrvalostní sporty, jako je běh nebo jízda na kole. Jsou sice dobré ke spalování tuků, ale nedochází při nich k takovému prokrvení pokožky.

Lipomasáž

Trápí vás celulitida, tukové polštářky nebo povadlá pokožka? Vyzkoušejte francouzskou metodu lipomassage. Provádí se pomocí speciálního masážního přístroje, jenž využívá podtlak a rolování válečků v aplikační hlavici. Tato metoda harmonizuje pojivové tkáně, zvyšuje krevní a lymfatickou cirkulaci, a tím podporuje vyplavování odpadu látkové výměny. Napomáhá rovněž odbourávání tuků a přispívá k celkové relaxaci. Výsledkem je štíhlejší, vyrýsovanější tělo a hladší a pružnější kůže. Lipomassage zabere tam, kde nepomáhá dieta a cvičení. Již po šesti návštěvách lze vidět výrazné zlepšení. Úspěch této metody spočívá v tukových buňkách. Lipomassage totiž aktivuje lipolýzu (štěpení a uvolňování tuků) v jádru adipocytu (tukové buňky).