Nově to nařizuje vyhláška ministerstva zemědělství. Proč? „Vzhledem k tomu, že v poslední době vzrostlo množství rozpékaného pečiva na pultech obchodů, považujeme informaci o procesu výroby za natolik zásadní, že by o ní spotřebitel měl vědět a sám se rozhodnout, jakému výrobku dá přednost,“ říká ministr zemědělství Petr Bendl. Pokud prodejci neposlechnou, hrozí jim sankce až do výše 3 milionů korun.

Spotřebitelům prý nové nařízení přinese lepší informovanost o výrobcích, které si dávají do nákupního košíku. Doposud totiž nebylo moc jasné, jestli byl například rohlík z obchodu upečený ráno českým pekařem, nebo jestli šlo o polotovar z Polska, který byl zmrazený a půl roku skladovaný, než se dostal na pult.

„Cílem vyhlášky je poskytnout spotřebitelům plné a nezkreslené informace o pekařských a cukrářských výrobcích. Zákazník se teď může sám rozhodnout, zda si koupí klasický čerstvý výrobek od českých pekařů, nebo dá přednost většinou výrazně dražšímu výrobku dopečenému v obchodě ze zmrazeného polotovaru, který je určen spíše pro rychlou spotřebu,“ komentuje Jaromír Dřízal, předseda Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů v ČR a dodává, že by čeští pekaři uvítali, kdyby obchodníci na výrobcích uváděli i nepovinnou informaci o zemi původu zmrazeného polotovaru.

Co je čerstvý chléb?

Čerstvým chlebem je nebalený chléb, jehož výroba od přípravy těsta až po upečení včetně uvedení do oběhu, nebyla přerušena zmrazením nebo jinou technologickou úpravou vedoucí k prodloužení trvanlivosti. Musí být nabízen k prodeji nejpozději do 24 hodin po upečení či podobné tepelné úpravě. Prakticky to samé platí o čerstvém běžném pečivu (rohlíky, dalamánky,

V pečivu je obrovský výběr
housky) a čerstvém jemném pečivu (buchty, croissanty, šátečky, koláče).

Rozpékané pečivo: Proč je dražší a co obsahuje?

Zmrazené polotovary se dovážejí nejčastěji z Francie či Polska, což s sebou nese vysoké náklady na přepravu. Výroba předpečeného pečiva a jeho zmrazení, dlouhodobé skladování a dopékání je také energeticky náročné. Navíc může obsahovat chemii.

„Proto, aby mohlo být pečivo zmrazeno a zase tepelně rozmraženo, musí těsto obsahovat řadu pomocných látek, jako jsou enzymy, emulgátory, stabilizátory a kypřidla. Jednou z nich je například E466 neboli karboxymethylcelulóza, jejímž základem je celulóza získaná chemickou cestou z dříví. Ta se přidává též do projímadel, nebo jako složka vrtných kapalin při těžbě ropy,“ říká Lukáš Zelený z právní poradny dTestu. Do čerstvého pečiva by se přitom chemické látky přidávat neměly, není to totiž potřeba.

Co vydrží déle?

Podle Josef Příhody z Ústavu sacharidů a cereálií při Vysoké škole chemicko-technologické má rozmrazené pečivo kratší trvanlivost. Kvůli přidaným emulgátorům rozmrazované pečivo více tvrdne a rychleji stárne. Na čerstvém pečivu si tedy pochutnáte delší dobu.

Pečivo označujeme už dlouho, tvrdí v supermarketech

„Pro nás se nic nezměnilo,“ říkají shodně mluvčí velkých supermarketů, které Blesk kvůli nové povinnosti oslovil. Dopékané pečivo totiž kvůli informovanosti zákazníků označovali daleko dřív, než vyhláška začala platit.

* Albert

Zákon nařizuje označit pečivo, které je dopékané. Můžete si tak vybrat, zda chcete čerstvé nebo rozmrazené
„Zboží podle vyhlášky označujeme »ze zmrazeného polotovaru«, říká mluvčí Aholdu Judita Urbánková. Podle ní ale Albert už několik let dopékané pečivo na prodejnách označoval jako »čerstvě dopečené«. „Nedomníváme se, že vyhláška vznikla na popud zákazníků. Jejich zájem o dopékané pečivo naopak neustále roste. Výhodou dopékaného pečiva je možnost, že můžeme kdykoliv během otvírací doby nabídnout voňavé a křupavé pečivo,“ dodává.  

* Kaufland

„Pečivo, na které se vyhláška vztahuje, je v našich prodejnách i dle vyhlášky označené,“ řekl mluvčí Kauflandu Michael Šperl. „Takto označovat jsme začali příslušné pečivo ještě před začátkem platnosti vyhlášky ve snaze vyjít vstříc těm zákazníkům, kteří tyto informace vítají,“ doplňuje mluvčí.

* Lidl

Také v Lidlu je rozpékané pečivo označené podle platných pravidel. „Zákazníci si přejí mít možnost zakoupit si vždy pečivo teplé, v dostatečném množství během celého dne, ve vyšší a stálé kvalitě. Jsme přesvědčeni, že tato možnost je pro zákazníky klíčová. Na rozdíl od tzv. »čerstvého« pečiva zamrazené pečivo máme možnost operativně dopéct dle aktuálních požadavků zákazníků.Tuto flexibilitu pekárny nenabízejí,“ objasňuje důvod nabídky rozpékaného pečiva Lucie Borovičková z Lidlu.

* Billa

„Dopékané pečivo označujeme dlouhodobě. Novou vyhlášku respektujeme a detaily jsme přizpůsobili,“ říká za společnost Billa Gabriela Bechynská. „Veškeré výrobky dopékané na filiálkách mají nyní na etiketě poznámku »vyrobeno ze zmrazeného polotovaru« a sladké pečivo, které je na prodejnu dovezeno ve zmraženém stavu, má poznámku »rozmrazeno«,“ dodává Bechynská.