Popusťte uzdu kreativitě

Motiv přírody nebo ze zvířecí říše dokáže z trochou cviku zvládnout každý. Navíc, pokud kreslíte perem na tabletu, nemusíte se bát, že něco pokazíte. Stačí jednoduchý “krok zpět” a chyba je opravená.

V prvním videu Tina přibližuje, jak nakreslit medvěda. „U motivu medvěda je vhodné vybrat si nejdřív zajímavou strukturu podkladu. S tabletem MatePad 11 to není problém, v obchodě AppGallery najdete množství aplikací, které to umožňují. Začínáme pomocnou skicou, následně naskicujeme základní části jako je hlava, trup či uši medvěda. Potom stačí vytvořit novou vrstvu a kreslit naostro,” přibližuje ilustrátorka a dodává, že velkou pozornost je třeba vždy věnovat detailům. Právě ty ve velké míře dotvářejí celkový dojem z výtvarného díla.

A přidává rovnou i tip pro ty, které baví podvodní svět. „Velryba je velmi vděčný motiv, se kterým se dá pěkně vyhrát. Nebojte se experimentovat a do mokré barvy přimíchat například odstíny zelené, bílé a dalších barev. Svět pod vodní hladinou je bohatý na různé odlesky,” vysvětluje ilustrátorka.

Ideální pomocník každého kreativce

Moderní doba přinesla nový pohled na kreativní výtvarný proces. Namísto barev, fixů, tužek a štětců dnes umělci stačí jeden pomocník: kvalitní tablet s dotykovým perem, kam uloží všechny své výtvory.

Novinka na českém trhu mezi tablety, Huawei MatePad 11, byla navržena s ohledem na potřeby kreativců. Nezáleží na tom, zda jste amatér, který se kreslení věnuje ve volném čase, nebo profesionál pracující s digitální grafikou na denní bázi.

Velký jedenáctipalcový displej s 120Hz obnovovací frekvencí mimořádně jemně vykresluje i ty nejmenší detaily. Zásadní devizou tabletu je dotykové pero druhé generace (prodává se samostatně), jehož hrot je potažen platinou a může se pochlubit ultra nízkou latencí a podporou více než 4000 úrovní tlakové citlivosti.

Hrot pera má matnou texturu, čímž poskytuje lepší přilnavost k obrazovce pro ještě lepší zážitek při kreslení či psaní. Pero je navíc vybavené magnetem, takže ho po kreslení stačí přiložit na okraj tabletu a nemusíte se bát, že ho ztratíte.

O vaše oblíbené appky na kreslení se postará obchod AppGallery, případně vyhledávač aplikací Petal Search. V aktuální akci navíc v ceně tabletu získáte i smart hodinky Huawei Watch GT 2 Pro a sluchátka FreeBuds 4i s aktivním potlačením hluku. Tato nabídka platí do 19. září nebo do vyprodání zásob.