Jaký dron vybrat

Drony jsou moderní, populární a staly se neodmyslitelnou součástí našich životů. A protože jich existuje tolik, je náročné zvolit si ten správný. Při výběru může hrát roli váš rozpočet, požadavky na jeho funkce i to, k čemu ho budete používat. Jelikož se jejich pořizovací cena pohybuje od 5 do 100 tisíc korun, zvažte, který vyberete. Pokud ovládání dronu s kamerou chcete svěřit dětem, společně si projděte návod a zvolte raději některou z cenově dostupných variant. K řízení a ovládání dronu je přeci jen nutné získat nějaké dovednosti – a při sebemenší chybičce může dojít k jeho poškození.

Natáčet, nebo fotit?

Dron je primárně určený hlavně k pořizování videí, neboť je to jednodušší než pořídit kvalitní snímek, který bude vypadat přesně tak, jak si představujete. Proto vám doporučujeme začít raději s točením a vrhnout se do natáčení rodinného filmu. Než se ale vydáte na výlet, řízení dronu si s dětmi vyzkoušejte buď na vaší zahradě, nebo na nějaké louce v okolí vašeho bydliště. Jakmile budete dron bez problému ovládat, můžete si vymyslet scénář, a na každém rodinném výletě, který během prázdnin podniknete, natočit spoustu materiálu. Vzpomínky si tak budete moci konečně uchovat nejen ve fotorámečcích, ale také ve filmové  podobě.

Autor: DronPro

Postprodukci přenechte dětem

Čím mladší generace, tím schopnější je při ovládání moderních technologií. S věcmi, nad kterými babičky tráví hodiny času, si děti poradí během několika málo minut. Proto nechte veškerou úpravu pořízeného materiálu z dronu v jejich režii. Skoro to totiž vypadá, že se děti rodí s přirozeným talentem a citem pro ovládání chytrých telefonů i programů na úpravu videí. Vaši potomci tak sice budou trávit čas u stolu s počítačem, ale smysluplnou činností, která je navíc obohatí a bude se jim hodit i při výuce informačních technologií ve škole.

Automatika versus manuál

A co se nastavení dronu týče, nestyďte se používat automatický režim, zejména pokud jste začínající fotografové a ve fotografování se nevyznáte. Až teprve po nějaké době si zkuste s nastavením jednotlivých položek trochu pohrát, a změnit tak celkový vzhled videa či fotografií. Jako první se ale nejprve naučte dron ovládat ve vzduchu – to je základ úspěchu. Natočený materiál se dá vždy vylepšit finálními úpravami v profesionálních programech.

Autor: DronPro

Nová pravidla pro řízení dronů

A to hlavní jsme si nechali na závěr.

  • Podle nové vyhlášky je nutné si svůj dron s kamerou zaregistrovat a jeho pilot musí projít online testem na webu Úřadu pro civilní letectví.
  • Bez něj není možné dron používat a je to dokonce protizákonné.
  • Ale nemějte obavy, zvládnutí registrace a testu pilota je poměrně snadné, pokud nepodceníte přípravu a celý proces je zdarma.

Přípravou můžete projít i pod dozorem odborníků, kteří vás připraví na teoretickou část a předají i své know how o létání a ovládání létajících přístrojů.

S drony je zábava – a jakmile létání s nimi okusíte, nebudete chtít přestat. Po chvíli cviku vám půjde ovládání dronu samo a můžete s přehledem kontinuálně dokumentovat život své rodiny a zaznamenat všechny společné výlety. Zkrátka, s dronem se pobaví celá rodina a všichni budete mít na co vzpomínat. Rodiče se mohou ujmout rolí kameramanů a děti pověřit tvorbou scénáře, režií i finální postprodukcí.