Kilometr před obcí Temešvár se na vás usměje z cedule vychlazené pivo a u něj směrovka na Kemp Stará cesta. Podle ní vás v kempu čeká studené i teplé občerstvení, tenisové a volejbalové hřiště a koupaliště.
Kemp, nebo tábořiště?
Hned po odbočení si ale říkáte, že tady něco nehraje. V cestě je děr víc než v kvalitním ementálu a další směrovky na kemp nikde. Nakonec dojedete ke kontejneru a ukazateli – Veřejné tábořiště Temešvár. Zmatek nad zmatek...
Zápach a žádná elektřina
Dopis nespokojených manželů nelhal. Místo záchodů tady najdete jen latríny, ke kterým se přes zápach nedá přiblížit na pět metrů, jediná voda v okolí je ta z Orlické přehrady a po elektrických přípojkách, natož po elektřině není ani památky.
"My nejsme kemp, ale veřejné tábořiště. Pro nás neplatí tak přísné podmínky," upozorňoval nás správce kempu Václav Šlehofer hned na začátku.
Ceny odpovídající úrovni
Užitková voda se dá nabrat v obci Záhoří ze studny do barelů. Ženy si jezdí dát teplou sprchu do motorestu směrem na Tábor. Proč se správce nepokusí, aby v tábořišti bylo lepší zázemí?
"Už jsem to navrhoval, ale patří to tady Povodí Vltavy a ti žádné stavební úpravy nepovolí," obhajuje se s tím, že tábořišti odpovídají i ceny: Dospělý platí 20 Kč, dítě nic, ale pes stojí 30 Kč, za stan dáte 20 Kč, za motocykl také 20 Kč, za auto 30 Kč a za přívěs 40 Kč.
Rybáři si nestěžují
Sem jezdí spíš lidé, co to tady znají. Hlavně rybáři. "Jinde to máte samé děti a pořád to piští. To není pro mě, já chci klid," pochvaluje si místo rybář František.
"My už sem jezdíme s vnoučaty sedm let a moc se nám tady líbí," říká Dana Krupková z Kraslic a dodává, že tohle místo nepostrádá romantiku. Postrádá ale občerstvení, vařit si musíte na svém. Areál i pláž je však čistá.
Hygiena: (známka jako ve škole) 4
Celkový dojem: **