Pouhý pocit, že jste ve firmě dost dlouho na to, aby vám zvedli plat, nestačí. I když vám dal nadřízený více práce a navýšily se povinnosti. Musíte ukázat, že nové úkoly opravdu zvládáte. Zkušení personalisté tvrdí, že optimální doba, kdy vy zjistíte, že vám to jde a šéf si toho všimne, je asi jeden rok. Měli byste svými schopnostmi a pílí dokazovat nadřízeným, že má firma ve vás spolehlivého a pracovitého člověka, o kterého by nechtěla přijít. Manažer nezvedne plat někomu, kdo svou práci dělá stále stejně, nedá jí nic navíc a končí pro něj poslední minutou pracovní doby.

TIP: s hledáním nové a lepší práce vám mohou pomoci pracovní portály

Pokud jste v uplynulých letech o vyšší plat nežádali a jste přesvědčení o tom, že si jej zasloužíte, tak dlouho neotálejte. Vzhledem k ekonomické situaci se totiž může stát, že zájem o nové pracovníky bude opadávat a bude méně volných míst. S tím souvisí i fakt, že zaměstnavatelé nebudou motivováni ke zvyšování platů. "Míra nezaměstnanosti se podle řady ukazatelů v těchto měsících blíží svému minimu. Na jaře sice může teoreticky dojít ještě k mírnému poklesu díky zahájení sezónních prací ve stavebnictví a zemědělství, ale podle našich předpokladů bude v druhé polovině roku již míra nezaměstnanosti mírně růst. A s tím, jak poroste nezaměstnanost, bude klesat ochota zaměstnavatelů zvýšit plat. Ostatně i statistické údaje z konce loňského roku ukazují, že tempo růstu mezd zpomaluje," uvádí provozovatel pracovního portálu Dobrá Práce.cz Jaroslav Fišer.

Důležité jsou argumenty, na emoce zapomeňte

Na samotné jednání o zvýšení mzdy, je potřeba se důkladně připravit. Pokud vás napadlo, že byste o zvýšení platu mohli požádat písemně, tak na to rovnou zapomeňte. Musíte to udělat osobně. Maximálně můžete šéfovi prostřednictvím e-mailu na značit, v jaké věci se s ním chcete potkat. Pak si připravte argumenty, dejte dohromady fakta a připravte si smysluplnou řeč, která se nebude opírat o emotivní vyjádření typu: "mám přece nárok na pěknou dovolenou" nebo "manželka je nemocná, potřebuju více peněz" a "mám moc vysokou hypotéku". I když to může být pravda, tohle šéfa ke zvýšení platu nepřinutí. Stejně tak výhrůžky výpovědí, obzvlášť pokud je nemyslíte vážně, nepřipadají v úvahu.

O kolik peněz si říci?

Zjistěte si, jak jsou na tom podobné pozice ve vašem oboru, abyste žádali přiměřené peníze. Klidně si dopředu svou řeč promyslete a dejte pozor na výběr slov. Profesionální vyjednavači a manažeři tvrdí, že jde zkrátka o obchod. Prodáváte sebe, svůj čas a svoje schopnosti. A měli byste dobře vědět, za kolik to všechno stojí. Šéf se vás totiž asi zeptá, proč vlastně chcete přidat a kolik? Tak abyste pak nebyli zaskočeni. 

Budete se muset pochválit. To my Češi, zejména tedy starší generace, moc neumíme. Stále čekáme, že si našich schopností vedení všimne samo. To se však stává málokdy. Uvědomte si své trumfy a úspěchy a jděte s nimi na trh. Vysvětlete šéfovi, co se vám povedlo a pak mu sdělte svou žádost třeba i s představou budoucího platu. Pokud se vám v poslední době naopak něco nepovedlo, rozhodně neděljte, že se to nestalo. Klidně chybu přiznejte, vyvoďte z ní závěry, kde vysvětlíte, že k podobnému renoncu už nedojde. Nemusíte mluvit dlouho, čas jsou peníze. A o kolik peněz navíc si říci? Podle konzultantů a podnikatelů se univerzální tip pohybuje mezi 5 a 20 procenty.

Dobré je soustředit se i na to, jak při svém proslovu vypadáte. Působte vyrovnaně a sebejistě, ale pozor nesmíte to přehnat. Zkrátka se neošívejte, nedrbejte na hlavě a koukejte se šéfovi do očí.

Důležitý je vhodný okamžik

Jak mluvit už víme, ale důležitý je také vhodný okamžik. Pokud se vaše firma zmítá v existenčních problémech, ani se žádat nepokoušejte. Také nepřepadávejte šéfa nikde na chodbě. Domluvte si schůzku. Co se týká vhodné doby, tak se nabízí začátek nového roku nebo období, kdy se ve vaší společnosti připravují rozpočty. Záleží i na firmě, kde pracujete. Někde jsou platy určeny platovou třídou a rozhodují tabulky. Tam můžete svou ochotou a pílí zkusit navýšit maximálně svoje osobní ohodnocení, ale to bude tak asi vše. Někde zase za zaměstnance lobují odbory. 

Počítejte s odmítnutím

Počítejte i s tím, že vaše žádost nedopadne dobře a šéf vám vysvětlí, že vám nepřidá. Buďte na tuto variantu připraveni a zkuste ze situace vytěžit alespoň nějaký benefit, ať už je to třeba práce z domova, nějaký vzdělávací kurz, možnost využít sick days, příspěvek na dovolenou. Zkuste se šéfa zeptat, co můžete udělat pro to, aby další podobná schůzka pro vás byla úspěšnější. Vašemu nadřízenému určitě uvíznete v hlavě a pokud bude s vaší prací spokojen, určitě bude o zvýšení platu přemýšlet, i když jeho první reakce bude zamítavá.