Podle odborníků ale dělají velkou chybu. „Ženy tvoří polovinu obyvatelstva. Pokud polovinu znevýhodníte, celek dostane míň,“ říká socioložka Jiřina Šiklová. Ženy jsou přitom skvělou pracovní silou. Nejsou tak soutěživé jako muži, jsou zvyklé pracovat a nemění tak často místo. Přesto ale je v Česku zaměstnanost žen na špatné úrovni. Podle aktuálních údajů má práci jen zhruba každá druhá žena.

O maminky skoro nikdo nestojí

Ještě v horší situaci jsou maminky s dětmi do šesti let. Jejich zaměstnanost u nás dosahuje pouze 35,8 %. To je druhá nejnižší hodnota v rámci Evropské unie. Ve většině zemí EU je totiž u matek s malými dětmi obvyklá zaměstnanost okolo 60 procent. Stejně tak se Česko drží na chvostu Evropy v počtu žen, které pracují na zkrácený úvazek. Zatímco u nás takhle pracuje 8,8 % žen, v Evropské unii je průměr 31,6 %.

„Zaměstnávání žen s malými dětmi a starších žen nad padesát let se stává čím dál větším společenským problémem,“ potvrdila aktuální situaci Petra Janíčková ze společnosti Agender, která se věnuje podpoře zvýšení zaměstnanosti žen.

„A přitom investice do zkušeností a zodpovědnosti může být na trhu práce jednou z nejjistějších,“ tvrdí Janíčková. I to byl jeden z důvodů, kvůli kterému společnost Agender spustil speciální server pro hledání práce určený především ženám. Termín si pro server pracezeny.cz vybrali symbolický - 8. březen, tedy MDŽ.