Byť česká koruna v posledních dnech mírně oslabila, stále se vyplatí nakupovat v zahraničí! Třeba v Německu můžete počítat s téměř polovičními cenami.

Čím luxusnější zboží, tím větší rozdíl v cenách. Ale nejde jen o výrobky Diora nebo Bosse, výrazně ušetříte i na potravinách. Blesk pro vás srovnal třicet cen zboží v Praze a Berlíně.

Fotogalerie
5 fotografií

Pokud jde o potraviny, rozhodně se vyplatí nakupovat čokolády, kakao a další sladkosti. Zejména ty kvalitnější, třeba čokolády s vysokým obsahem kakaa, které se u nás prodávají za ceny až o padesát procent vyšší.

Jestliže nebydlíte v příhraničí a na cestu za nákupy do Německa se nemůžete vydávat pravidelně, pak se jistě vyplatí zajet tam alespoň jednou za čas a nakoupit si zboží do zásoby.

Oleje, mléko, mouka i třeba káva jsou v Německu také výrazně levnější. A to dokonce i v případě, že nakupujete v tom samém typu obchodu jako v Česku.
Ještě více lze ušetřit, pokud si zvyknete nakupovat v Německu oblečení a drogistické zboží.

"Všechnu kosmetiku si sama vozím z Německa, protože to potom vyjde kolikrát i o třetinu levněji," říká Hana Neumannová, profesionální maskérka. Vedle kosmetiky lze výhodně u sousedů nakoupit i oblečení, zejména známé značky a luxusní módu.

Ačkoli by se ve výčtu levnějšího zboží dalo pokračovat, zůstává několik málo věcí, kvůli kterým za hranice jezdit nemusíte. Ovoce a zelenina stojí přibližně stejně jako u nás, masové konzervy a pečivo také. Ani prázdná CD a DVD nestojí ve srovnání s našimi cenami méně.

Srovnání cen zboží v Berlíně a Praze
Srovnání cen zboží v Berlíně a Praze
Autor: abl