„Dnešní den patří jen dětem, a protože sama dobře vím, že právě ony jsou v rodině to nejdůležitější, připravili jsme po loňském pozitivním ohlasu na našich pobočkách den plný zábavy nejen pro nejmenší i letos,“ uvedla generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. Dětský den v AAA AUTO připadá na neděli 5. června a například v Praze se můžete od 13:00 do 18:00 těšit na autogramiádu známých herců, jako jsou Václav Vydra, Jana Paulová, Mahulena Bočanová nebo Veronika Žilková, pohádku s minikoni, dětskou diskotéku, klauna nebo žongléry. Dětský den letos proběhne nejen v Praze, ale i v Brně a Ostravě.

„Rodiče dbají ve zvýšené míře hlavně na bezpečnost, proto také nejčastěji volí bytelné vozy typu kombi, MPV a SUV. Čím dál tím více hledají ve vozech tzv. ISOFIX, který byl vyvinutý výrobci automobilů pro zvýšení bezpečnosti, a jde ruku v ruce se zvýšenou poptávkou po kvalitních autosedačkách,“ doplnila Karolína Topolová. Podle statistik největšího prodejce ojetých automobilů AAA AUTO patří mezi nejprodávanější značky Škoda s modely Octavia a Fabia, dále Volkswagen Passat nebo Ford Focus a Mondeo.

Nejprodávanější rodinné ojeté vozy za prvních pět měsíců roku 2016:

1.     Škoda Octavia

2.     Škoda Fabia

3.     Volkswagen Passat

4.     Ford Focus

5.     Ford Mondeo

6.     Kia Sportage

7.     Škoda Roomster

8.     Volkswagen Touran

9.     Hyundai i30

10.  Opel Astra

Ze zkušenosti prodejců vyplývá, že mnohdy s sebou rodiče berou děti cíleně, aby jim vůz v podstatě schválily. „Mám doma naštěstí dceru, která auta příliš neřeší, ale ráda se vždy připoutá na místě spolujezdce v garáži a jako kroutí volantem v mém nebo manželově voze. Mám ale kamarádku, která řešila velké zklamání u syna, když si u nás vybrala červený vůz a syn při pohledu na něj uronil slzu, že ho musí vrátit, protože se neleskne a není modré,“ zakončila Topolová. Nejoblíbenější barvou u rodinných vozů je šedá, černá a modrá.

Fotogalerie
10 fotografií