„Doba, kdy hranice 100 tisíc kilometrů znamenala konec životnosti automobilu už je dávno pryč,“ říká Pavel Foltýn z Auto Esa a vysvětluje: „Dnešní moderní vozy najedou bez problémů 250 tisíc kilometrů i více.“ Podle Foltýna je to dáno nejen technologickým pokrokem a konstrukcí motorů ale také kvalitnějšími mazivy a pohonnými hmotami. „Před několika měsíci dokonce jeden motoristický časopis testoval Škodu Superb, která měla najeto více než 750 tisíc kilometrů,“ říká Foltýn a pokračuje: „Protože její majitel dodržoval všechny servisní prohlídky a o vůz se staral, je škodovka stále ve skvělé kondici.“

Podle Foltýna se tím potvrzuje fakt, že stav ujetých kilometrů je sice určitým vodítkem při posuzování technického stavu, neměl by ale být jediným kritériem. Zásadní je podle něj důkladná technická prohlídka vozidla a především dostatečně dlouhá zkušební jízda. Ta dokáže odhalit mnohé nedostatky.

Velmi často se pak může ukázat, že vozidlo, které má najeto 200 tisíc kilometrů je v lepším technickém stavu než stejný model se stavem o 100 tisíc nižším.

Rada pro zájemce o ojetinu proto zní: vozidlo vybírejte tam, kde vám dají nejen garanci kontroly stavu tachometru, ale také kde disponují kvalitním servisním zázemím a umožní vám důkladnou technickou prohlídku vozu.

Většina takových prodejců disponuje certifikací, která dává klientům záruku, že všechny procesy spojené s prodejem nebo výkupem vozu, probíhají v souladu s platnou legislativou.