Bezpečnost především

Vedle luxusu je hlavním kladem auta bezpečnost. Základem je mohutná a pevná ocelová konstrukce. S tím korespondují čelní airbagy řidiče a spolujezdce, kombinované boční a okenní airbagy pro všechny tři řady sedadel. Vychytané jsou také předpínače bezpečnostních pásů s detekcí a aktivací po nárazu ze všech směrů.

Vyhřívaná sedadla i volant

Vybavení auta už ve standardu je překvapující. Kůží čalouněný interiér, přední sedadla vyhřívaná a elektricky seřiditelná, elektricky nastavitelné hlavové opěrky, elektricky ovládané sklopení druhé řady sedadel, třízónová klimatizace se samostatným ovládáním z 2. řady sedadel, vyhřívaný volant v kombinaci dřevo-kůže, elektricky stavitelné pedály plynu, super audio systém – to jen jako příklad…

Rychlý silák

Motor má pozoruhodné parametry i název. Gen IV 6.2 L Vortec V8 VVT ukrývá 409 koní. Z nuly na stovce je proto i takovýhle goliáš za pouhých sedm sekund! Za auto bez problémů zapřáhnete až 3,5tunový přívěs! Prostě silák…

Třítunový obr

Escalade je jedno z největších a nejtěžších sportovně užitkových aut (SUV), které můžete pilotovat, aniž byste potřebovali řidičák na náklaďák. Váží neskutečné 3,22 tuny a může se pochlubit vnějšími rozměry (5143 × 2007 × 1887 mm). Když třeba vaše spolujezdkyně vystoupí a nedovře přední dveře, z místa řidiče na ně nedosáhnete. V autě je dost místa až pro osm lidí a jejich zavazadla.

Michael Phelps

Americký plavec, který se stal držitelem sedmi světových rekordů v plavání. Vyhrál 18 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové olympijské medaile. Celkem 22 medailí pro jednoho sportovce je historický rekord LOH.

Fotogalerie
4 fotografie