Fiktivní firmy jsou součástí výuky středních a vyšších odborných škol zejména ekonomického zaměření. Loni se k těmto projektům poprvé připojili žáci druhého stupně základních škol. Účastníci si procvičují účetnictví, marketing, vedení firmy i týmovou spolupráci. Musejí ve fiktivním světě podnikání také spolupracovat s pojišťovnami, bankami a úřady. CEFIF simuluje činnost těchto subjektů pro zhruba 350 českých fiktivních firem.
Na mezinárodním veletrhu se představí 118 studentských firem z devíti zemí, vedle ČR to budou například firmy z Rakouska, Ruska, Itálie, Rumunska, Švédska a Belgie. Hodně úsilí museli žáci věnovat už přípravě na veletrh. "Musejí pro svou fiktivní firmu vymyslet jak pojmout prezentaci na stánku, jaké připravit propagační materiály a vzhledem k účasti zahraničních firem to vše i v angličtině. Veletrh samotný je pak třešinkou na dortu jejich celoročního snažení," uvedl vedoucí CEFIF Lukáš Hula.
Součástí veletrhu budou soutěž, v níž se budou hodnotit stánek, katalog a prezentace firmy. Vítěz získá finanční odměnu 20.000 korun na cestu na zahraniční veletrh fiktivních firem. Samotný veletrh pořádá také středoškolská fiktivní firma, za níž stojí studenti čtvrtého ročníku Obchodní akademie Heroldovy sady.