Studenti nastoupí převážně na soukromé, ale i krajské školy. Podle Lenča kraj o spolupráci požádal přímo zřizovatel a ředitel školy Jiří Baron. "Žáci všech oborů budou přestupovat k pololetí a v tuto chvíli už si to vyřizují," uvedl Lenčo. Většina studentů navíc i nadále bude moci zůstat v Havířově - studenti oboru kuchař-číšník se od druhého pololetí budou učit na soukromé škole Dakol, žáci z technických oborů na krajské Střední škole technických oborů. Dojíždět budou muset studenti oboru cukrář, kterým kraj pro další studium nabídl pět škol v různých místech regionu, v Havířově se totiž tento obor nevyučuje.

"Předpokládám, že v pondělí, nejpozději úterý všichni ti žáci přestoupí na jiné školy. Dávali jsme jim nabídky více škol, kde se jejich obory učí a rodiče se pak rozhodovali sami. Vím, že se třeba někteří z prvního ročníku rozhodli, že změní obor a půjdou na jiný," podotkl Lenčo.

Nepředpokládá, že by studentům přestup měl způsobit větší problémy. "Domluvili jsme se, že při přestupech jim ředitelé, pokud si to rodiče budou přát, umožní odborný výcvik absolvovat tam, kde jsou doposud. Myslím si, že složité to možná může být z pohledu sžívání s novým kolektivem, což ale ti mladí dneska asi moc problémy mít nebudou," míní Lenčo. Podle něj žáci navíc míří do škol, které jim nabídnou lepší materiální podmínky. "Jsou to školy ověřené, které ty obory mají dlouhá léta," doplnil. Podle něj není vyloučeno, že někteří studenti si budou muset udělat rozdílovou zkoušku. Rozdíly ve výuce ale nebudou tak výrazné, aby se na to studenti v druhém pololetí nezvládli připravit.

Škola fungovala více než 20 let, do problémů se dostala kvůli dluhům majitele už loni na jaře. Škola nakonec přesídlila do nových prostor, které měla za symbolickou cenu pronajaty od města. Od listopadu ale podle mluvčí magistrátu Evy Wojnarové podnikatel neplatil ani zálohy za služby. Podle médií dluží peníze i učitelům.