Zdeněk Podhůrský a Lenka Sekaninová, které v pátek v přímém přenosu odsoudili diváci k vypadnutí ze soutěže, se svou prohrou počítali. "Už jsme řešily s maminkou, jak použít těch sto tisíc korun, který jsme dostali. Ale na založení taneční školy, kterým jsem jí chtěla splnit sen, je to tragicky málo," řekla Blesku Lenka. Lenka Sekaninová vzhledem k tomu, že druhý pár v Duelu - Lucie Borhyová a Petr Pik - tančí za těžce nemocného chlapce, věděla, že nevyhraje. "Kdyby u nás existovala funkční zdravotnická a sociální politika, mohlo by se tančit za veselejší sny," krčí rameny Podhůrský. Lenka přiznala, že co se týče práce, nemá se teď kam vrátit. "V Bratislavě jsem dokončila vysokou školu a pak v Čechách pracovala v cestovní agentuře, ale před Bailandem jsem dala výpověď. Práci, kdy budu muset sedět deset hodin v kanceláři, už bych nikdy nechtěla," svěřila Blesku s tím, že doufá, že ji po soutěži někde přijmou jako učitelku tance. Ovšem až poté, co lékaři zjistí, v jakém stavu má levou nohu, kterou si poranila při generálce. "Loni jsem si ji na stejném místě zlomila, a i přesto, že jsem se nadopovala ibalginem, strašně to bolí," postěžovala si. Do přípravy na Duel se již podruhé vrhla Jana Paulová se Zdeňkem Fialou, kterého rozhodnutí diváků udrželo i přes skandál s erotickými fotografiemi v soutěži, ale porota výkon páru ohodnotila nejnižším množstvím bodů. "Na Duel už jsme zvyklí," smál se Zdeněk, jehož prý všichni známí i kamarádi podpořili. Slzy prolévala druhá duelistka Jana Gonsiorová, která měla tentokrát jako podporu v publiku i postiženou dceru Adélku, pro kterou tančí a po které se jí stýská. "Jsme z Ostravy, častěji než jednou týdně za mnou přijet nemohou. Stará se o ni manžel, pomáhají rodiče, sestra a kamarádi, ale stejně to nesnáším dobře. Když trénujeme, jde to, ale osamělé noci jsou moc těžké, neubráním se slzám," svěřila Blesku. Spolu s tanečníkem Tomášem Krejčířem ale rozhodně boj nevzdávají: "Nic nevzdáváme, budeme bojovat." Bailando začalo během tohoto kola plnit i některá přání z tzv. Burzy snů. Během přenosu předala padesátitisícový šek na parakolo spolumajitelka sítě masážních salonů Zen, kde našel během silvestrovského pobytu ve Špindlerově Mlýně azyl i premiér Mirek Topolánek s milenkou Lucií Talmanovou.


Mádl: Budu tanečník! Herci Jiřímu Mádlovi (20) skutečně Bailando změnilo život. Dokonce tak, že nyní chce navštěvovat taneční hodiny. "Tancování mě začalo hrozně bavit a rozhodl jsem se, že v tom budu pokračovat i přes vyřazení," řekl Blesku Mádl s tím, že by jednou chtěl hrát ve filmu tanečníka.
Gondíková v bolestech! Nad pátečním vystupováním v show Bailando páru Adéla Gondíková - Daniel Šnajdr včera v dopoledních hodinách visel otazník. Při tréninku se totiž půvabné sestře Dalibora Gondíka obnovilo bolestivé zranění žeber. "Když se při tréninku rozcvičovala, začalo to hrozně bolet," popsal Blesku Daniel Šnajdr. Ten nelenil a okamžitě zavezl Adélu do pražského Ikemu, kde se podrobila vyšetření. "Byli jsme na rentgenu. Adélu ošetřil chirurg s tím, že nejde o zlomeninu, ale o bolestivé pohmoždění. Dostala léky a má hodně ledovat," dodal Šnajdr s tím, že v tanečních trénincích na páteční přímý přenos budou pokračovat, ale v klidnějším tempu.