Po zpěvákovi Petru Novákovi (+51) tu zůstala spousta krásných písniček. Já budu chodit po špičkách, Náhrobní kámen, Sladké trápení a mnoho dalších už dávno zlidověly.

Lyrický rocker zemřel nečekaně 19. srpna 1997 na zástavu srdce.

Hudební samouk nedostudoval gymnázium a hlavně chtěl být hercem. V české pop-music zazářil ve druhé polovině 60. let s kapelami George and Beatovens a Flamengo. Vítězil v hitparádách i ve Zlatém slavíku. Závratnou kariéru ukončil zákaz. Na Bratislavské lyře 1969 vyhlásil minutu ticha za Jana Palacha. V 70. letech zpíval rok v divadle Semafor, dokonce jezdil po klubech sám s kytarou.

Kritické období vyvrcholilo 13. prosince 1974 těžkou autohavárií, při které zpěvák málem přišel o nohu.

V roce 1985 se oženil s populární herečkou Evou Jakoubkovou. Byla to obrovská láska. Možná ale pro oba spalující. Kvůli bytu, který měl Petr, se po třech letech formálně rozvedli. V roce 1997 si plánovali, že se spolu znovu vezmou, termín si zajistili na září...

Zpěvák trpěl mentální anorexií, místo oběda mu stačilo pár půllitrů piva. Od mládí měl lupénku, což mu připadalo společensky nepřijatelné, a snažil se ji léčit všemi možnými dostupnými preparáty.

Ty ovšem měly za následek oslabení imunity. Vysedávání po barech a vinárnách, kde nechyběla neodmyslitelná kytara, jeho zdraví nepomohlo. Divoký životní styl se podepsal na zpěvákově celkovém zdravotním stavu. Zkázu dokonala vražedná kombinace alkoholu a léků. Příčinou smrti ale nebylo poškození jater vlivem alkoholu. Srdce už nápor nevydrželo.