Samé zlé zprávy! Zákeřná nemoc, léčba a žádná televize! Takový je nejnovější zvrat v životě křehké moderátorky Televizních novin Markéty Fialové (34). Teď musí odejít z nejsledovanějšího moderátorského pultu v zemi od svého kolegy Karla Voříška (41)! S ním moderovala zprávy ještě před týdnem, ale to nikdo netušil, že příště už do práce nenastoupí! "Trápí mě porucha krvetvorby a má zdravotní situace je velmi vážná!" přiznala se slzami v očích Fialová, která bojuje s nemocí již několik dlouhých let. Situaci musela televize Nova ihned vyřešit. Po boku moderátora Karla Voříška se objeví místo obvyklé ženy jeho kolega Pavel Zuna! Důvody, které vedly k výměně moderátorů, nejsou vůbec veselé. "Dočasně odcházím, abych se mohla v klidu léčit. Jsem vážně nemocná a zažívám těžké chvíle," přiznává Fialová, která má s manželem třiapůlletou dceru Almu a půlroční Emmu a rodina ji plně podporuje. Porucha krvetvorby trápí sympatickou moderátorku Markétu od osmnácti let. Zruba před půl rokem musela být Fialová narychlo hospitalizována s prudkými bolestmi břicha a doktorům se přesto důvod potíží nepodařilo objasnit. Fialová se pak nějakou dobu léčila ambulantně. Nyní nemoc opět udeřila s novou prudkostí. "Kostní dřeň nepracuje tak, jak má," říká o své nemoci smutným hlasem Markéta. "Trápí mě, že přijdu o skvělou práci, kterou mám ráda, a skvělé kolegy, ale musím na pár měsíců odejít z televizních obrazovek," loučí se se slzami v očích Fialová, kterou po celou dobu jejího včerejšího oznámení nenadálého odchodu držel pevně za ruku kolega Voříšek.


Nové duo! Voříšek a Zuna! Tak to tady ještě nebylo! Televize Nova připravila pro diváky Televizních novin pořádný a nikým nečekaný šok! Moderátorští matadoři Karel Voříšek (41) a Pavel Zuna (37) spolu, vedle sebe na televizní obrazovce! Jen sami dva. Bez žen. V pondělí 17. října se v Televizních novinách objeví po boku moderátora Karla Voříška místo obvyklé půvabné ženy jeho kolega Pavel Zuna. "Dva muži spolu na televizní obrazovce jsou pro Novu premiérou," připomíná šéfredaktor zpravodajství Martin Ondráček. "Věříme ale, že to diváky zaujme. Z naší strany jde hlavně o snahu neodstřelit hned dvě moderátorské dvojice. To proto, že navíc ještě ke všemu má Pavla Charvátová již dlouho naplánovanou dovolenou. Navíc se spekuluje, že dlouhodobě nevalný výkon Charvátové, častá přeřeknutí apod. jsou důvodem, proč sama uvažuje o odchodu z televize. Takže nám osiřel taky Zuna," vysvětluje šéf zpravodajství a dodává: "V řadě televizních stanic ve světě kombinace dvou mužů funguje, proč ne taky u nás?!" Dvojice Borhyová -Koranteng se tak dočká netradiční konkurence. Dvojka Voříšek - Zuna se na spolupráci už moc těší, ale stojí ještě před jedním závažným problémem. Kdo z nich usedne na stranu, kde jsou diváci zvyklí vídat ženu? "Asi si hodíme korunou," uzavírá vše Karel Voříšek. TV Nova se tak po letech vrací k původnímu modelu dvou moderátorských dvojic Televizních novin. Před deseti lety totiž nejsledovanější pořad Novy rozjíždělo kvarteto Jurinová - Merunka a Wanatowiczová - Severa.
Markéto! Držíme ti palce! Karel Voříšek byl včera z odchodu svojí kolegyně viditelně rozrušený. Ale jak slíbil, i nadále se chce s Markétou potkávat. "Budu Markétu pravidelně navštěvovat. Budeme spolu nacvičovat zprávy, aby nevypadla z toho, jak se Televizní noviny moderují," snaží se potěšit svou kolegyni Voříšek. Markéta Fialová podle vyjádření Novy zůstává i nadále v pracovním poměru TV Nova. Televize se rozhodla složitou situaci řešit se stávajícími zaměstnanci a nikoho nového nehledá. A sama Nova chce Markétu Fialovou co nejvíce ochránit před zájmem veřejnosti. "Ráda bych všechny požádala, aby Markétě dopřáli období klidu. Žádáme jen o prostou lidskost," vyzvala včera za celou Novu ředitelka komunikace Miloslava Nováková.