Jaromíra Jandová je jediná žena na světě, které je náš Zlatý slavík Karel Gott (61) už téměř třicet let věrný. Po celá ta léta zůstala zpěvákova věrná hospodyně veřejnosti utajena. Blesk je první, kterému poodhalila alespoň trošku svou tvář. "Nezlobte se. Nevím, co bych vám mohla zajímavého říct," styděla se ze začátku paní Jandová.
"Je to doslova můj poklad. Zvládá hned tři profese najednou: vaří, uklízí celý dům a ještě mi nachystá takové ty komínky vypraných a nažehlených košil," vzdává hold své hospodyni Gott. Gottovi vlastně dělá takovou »mamušu«, jak zpěvák své matce s oblibou říkal. V náplni její práce je i uklízet po Gottových dámských návštěvách.
"Karla beru, jako by to byl můj syn. Mám ho moc ráda a vážím si ho. Nedokážu si vůbec představit, že bych takhle docházela k někomu jinému. Karel je hodný, milý, pozorný a nesmírně pracovitý kluk. Pro každého udělá, co mu na očích vidí," svěřila Blesku paní Jandová, která Gottovi nejen pere, uklízí, vaří, nakupuje, ale zároveň plní funkci jakési paní domu a Gottovy opatrovnice. "Ctím Karlovo soukromí a do života mu nemluvím," říká. Občas jí to prý nedá a něco podotkne. Asi tak, jako by to udělala maminka Gottová. Karel ji sice poslouchá, někdy se nechá i poučit, ale většinou si stejně všechno vyřeší po svém. Často přebírá i Karlovu poštu, a když Mistr »nemá náladu«, láskyplně a s porozuměním zapře jeho přítomnost do telefonu se slovy: »Karel není doma. Kdy se vrátí? Snad zítra. Nevím.«
"Karel v ní opravdu asi trošku vidí svoji maminku. Přestože jsou si věkově téměř rovni. Vytvořili si mezi sebou takový zvláštní vztah. Myslím, že pro oba velice důležitý," říká jedna z Gottových expřítelkyň Jitka Svobodová a pokračuje: "Přicházela vždycky tak kolem sedmé ráno. Když jsme s Karlem vstávali, měla už kus práce za sebou. Včetně snídaně. Tu nám už ale naservíroval Karel."
Jaromíru Jandovou zná Karel Gott z dob, kdy ještě žili oba jeho rodiče. "Paní Jandová tehdy měla v nemocnici manžela, který ležel v tom samém pokoji jako Karlův tatínek. Manželovi vyvářela a nosila mu to v kastrůlkách. Panu Gottovi to vonělo, a tak začala kastrůlky nosit i jemu. Právě tak se Karel se svojí budoucí hospodyní poznal. Můj Rudla vždycky říkal, že ji Karlovi Pán Bůh poslal jako štěstí z nebe," vzpomíná žena našeho fenomenálního klavíristy Giovanna Roklová.
Jaromíra Jandová dojíždí do Gottovy vily na pražské Bertramce podle potřeby a jedině MHD. Do většího úklidu se pouští, jen když je zpěvák na cestách. Myje okna, leští nábytek, do detailů vymetá každý roh a nenechá i jediné smítko na pokoji. Několikrát měsíčně musí paní Jandová oprášit i obrazy, kterými je Gottova vila doslova poseta. Protože u Karla Gotta není zvykem se zouvat, jeho perské koberce dostávají zabrat. I těmto bezmála miliónovým pokladům věnuje paní Jandová obzvlášť velkou péči. "Karel miluje staré věci," podotýká hospodyně.
Její staročeskou kuchyni zpěvák zbožňuje, a pokud si pozve hosty, den předtím zavolá paní Jandové, poprosí, aby ráno přišla a připravila nějakou pečeni. "Dělá mi radost, když potom lidem chutná," usmívá se paní Jandová, jež má svoji práci »Na Bertramce« ráda. "Baví mne to a jako práci to ani neberu," říká.
Gottovy dámské návštěvy, po kterých paní Jandová často uklízí, si »slavíkovy« hospodyně nesmírně váží a mají před ní respekt. Není divu. Právě ona je jediným svědkem Mistrova soukromí a jejím úkolem je také ustlat v ložnici po vášnivých nocích. Není divu, že na ni nenechá zpěvák dopustit. Jako jediná žena je mu věrná až za hrob. "Paní Jandová je skutečně noblesní klasická hospodyně domu, která, kdyby se něco stalo, přijede třeba i v noci," potvrzuje Gott.
"Je to můj poklad!" říká Karel

(autor: )
Populární slavík se s touto ženou potkal před třiceti lety a ona už u něj zůstala. Vaří mu, pere, žehlí, uklízí a dokonce i stele postele po jeho milenkách. Kdo je paní Gottova domu?