Brice se narodil v roce 1929 ve šlechtické rodině jako Baron Pierre Louis de Bris. Už odmalička měl dobrodružné sklony, v 19 letech se dal naverbovat do armády a zúčastnil se bojů v Indočíně.
Po návratu se rozhodl, že se stane hercem. Začátky byly krušné, rolí moc nepřicházelo, proto bral fešný, urostlý mladík i takové kšefty, jako bylo pózování pro obálky knížek. V roce 1960 si zahrál ve filmu vedle Catherine Denevue, ale úspěch nepřicházel. Pro svou podobu byl srovnáván s Alainem Delonem, ten však měl podle tehdejších kritiků větší charisma i herecký talent.
Nebyla to nakonec rodná Francie, ale Německo, kdo otevřel Briceovi cestu ke slávě. Filmový producent Horst Wendlandt se rozhodl převést do filmové podoby slavné ´mayovky´. Pro roli Old Shatterhanda získal sympatického blonďáka Lexe Barkera, ale představitele náčelníka Apačů ne a ne najít.
Začátkem léta 1962 se v Berlíně konal filmový festival. Na střešní terase hotelu, kde probíhala oslava, producent poprvé spatřil mladého Pierra Brice - a bylo mu jasné, že tohle je jeho Vinnetou. Herec však o Karlu Mayovi do té doby neslyšel a s přijetím role váhal. Až do premiéry prvního filmu - Poklad na stříbrném jezeře - si neuměl představit, jaký úspěch bude v roli mít. Náledovaly snímky Vinnetou (1963), Vinnetou - Rudý gentleman (1964) a Vinnetou - poslední výstřel (1965). Německo mu leželo u nohou. Během šesti let se Brice objevil 56 krát na titulní stránce časopisu Bravo.
Když ve čtvrtém pokračování Vinnetou zemřel, zvedla se mezi fanoušky taková vlnu protestů, že producent musel slíbit, že mayovky se budou točit dál bez ohledu na Vinnetouovu smrt. Vznikly pak filmy Vinnetou a míšenka Apanači (1966), Old Firehand (1966) a Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti (1968). Po té se Brice snažil uspět i v jiných filmech - jako celá řada jeho kolegů, kteří byli spojováni s jednou postavou (např. Michelle Mercier coby Angelika). Marně. Pro všechny už navždy zůstaly jeho poznávacím znamením tomahawk a indiánská členka. Jako náčelník Apačů proto vystupoval v televizi i na divadelních prknech až do roku 1986.
Brice se vždy těšil z dámské společnosti a sám přiznává, že výčet jeho milenek je pořádně dlouhý. Možná právě proto dlouho otálel s myšlenkou usadit se. Teprve v roce 1977 se seznámil s půvabnou blondýnkou Hellou Krekel, která pochází z jednovaječných trojčat. Jsou spolu dodnes.
V roce 1998 se Brice k postavě po více jako 20 letech Vinnetoua vrátil. Vznikl dvoudílný film podle jeho vlastního scénáře. Slavný Apač prý nezemřel, ale celou dobu žil ukrytý v horách. Kritiky na celý film i výkon skoro sedmdesátiletého herce byly zdrcující. Prozatím to tedy vypadá, že Brice jako Vinnetou už opravdu vystřelil naposledy.
O návštěvě Pierra Brice v Praze čtěte zde.