ABBA se stala jednou z nejvýraznějších skupin konce 70. a počátku 80. let a její písně se hojně hrají dodnes. Původně dva zpívající manželské páry se však v roce 1982 rozpadly jak v osobním, tak i v profesionálním životě, a všichni čtyři pohromadě - Björn, Benny, Agnetha a Annifrid - spolu byli naposledy viděni v roce 1986. Při jedné soukromé příležitosti se pak sešli ještě v roce 1999, avšak zcela neveřejně.

Björn Ulvaeus a Benny Andersson pokračují v hudební činnosti a píšou muzikály. Agnetha Fältskog a Anni-Frid Lyngstad se uchýlily více do ústranní, avšak i ony po rozpadu skupiny každá zvlášť vydaly svá sólová alba.

Fotogalerie
5 fotografií

Mamma Mia! je filmovou verzí dosud posledního úspěšného muzikálu "mužských B" z legendárního kvarteta. Hlavní roli v něm ztvárnila americká herečka Meryl Streepová. Spolu s ní ve filmu účinkují i Pierce Brosnan nebo nebo Colin Firth. Na produkci se podílel i Tom Hanks.

Všechny tyto osobnosti se v pondělí objevily na světové premiéře filmu v Londýně, avšak ABBA v britské metropoli kompletní nebyla. Zatímco Björn, Benny a Anni-Frid neboli Frida (nyní Reuss) si předvedení díla, v němž jsou nejznámější hity skupiny stejně významné jako dějová linie, ujít nenechali, Agnetha Fältskogová, z jejíž iniciativy se skupina rozpadla, znovu chyběla. Již za několik dnů tomu ovšem ve Stockholmu má být jinak.
Mamma Mia - trailer:

"Je to skvělé, ale pořád nerozumím tomu, proč vlastně jsou naše písně i dnes plné života," komentoval úspěch londýnské premiéry Benny Andersson. Informaci o tom, že se ABBA znovu objeví pohromadě, přitom švédskému tisku poskytl právě on.

Nic ovšem - přinejmenším zatím - nenasvědčuje tomu, že by ABBA ještě někdy společně zazpívala. Podle Björna a Bennyho ABBA v minulosti dokonce odmítla nabídku jedné miliardy dolarů za společný koncert.