Annabel Schofieldová zemřela 28. února v Los Angeles. Přestože v posledních letech sváděla náročný boj se zákeřnou nemocí, své soukromí si dlouho pečlivě chránila a o svém zdravotním stavu veřejně téměř nemluvila. O tom, že se potýká s vážnými zdravotními problémy, se veřejnost dozvěděla až díky sbírce na platformě GoFundMe, kterou založila, aby jí pomohla pokrýt náklady na finančně náročnou léčbu.
Na této stránce také sdílela několik osobních zpráv o průběhu své nemoci. Přiznala například, že kvůli léčbě výrazně zhubla a její váha klesla na pouhých 45 kilogramů. Ještě letos v lednu podstoupila dvě náročné operace. Při první lékaři odstranili velký nádor z nosní dutiny, a to zákrokem vedeným přes nosní dírky. Druhá operace se týkala nádoru v hlavě, který během jediného měsíce narostl o pět centimetrů.
Přestože situace byla velmi vážná, herečka bojovala do poslední chvíle a nevzdávala se nadějí, že se její zdravotní stav zlepší. Bohužel jí však osud vyměřil o něco kratší životní cestu... Annabel Schofieldová se narodila 4. září 1963 ve velšském městě Llanelli. Jejím otcem byl britský filmový produkční manažer John D. Schofield (†87), který se podílel na výrobě řady známých filmů, například Jerry Maguire nebo Lepší už to nebude.
Po dětství ve Walesu se Annabel přestěhovala do Londýna, kde začala budovat úspěšnou kariéru modelky. Postupně se objevila na obálkách stovek módních časopisů, včetně německé a italské edice magazínu Vogue. Spolupracovala také s řadou prestižních značek a kosmetických kampaní, například Yves Saint Laurent, Versace, Rimmel nebo Revlon. Velkou popularitu jí přinesla i rajcovní reklama na džíny Bugle Boy z konce 80. let.
V době, kdy byla její modelingová kariéra na vrcholu, se přestěhovala do Los Angeles a začala se více věnovat herectví. Do širšího povědomí televizních diváků se zapsala rolí Laurel Ellisové v populárním seriálu Dallas. Tam se objevila po boku představitele J. R. Ewinga Larryho Hagmana (†81). Zazářila v thrillerech Pokušení zabít či Půlnoční modř, kde jí pro její půvaby byly svěřeny role osudových femme fatale.
Vedle herectví pracovala i v zákulisí filmové produkce. Podílela se například na projektech Bratři Grimmové, Doom nebo Město Ember jako členka filmového štábu. V pozdějších letech založila vlastní produkční společnost Bella Bene Productions, která se věnovala tvorbě reklam a módních projektů. V roce 2013 vydala román The Cherry Alignment, inspirovaný jejími zkušenostmi z modelingového a filmového prostředí osmdesátých let.
Herečka, modelka a spisovatelka, která si dokázala získat svět módy i televize, odešla po dlouhém a statečném boji s nemocí. Pro mnoho fanoušků i kolegů však zůstane navždy symbolem elegance, talentu a nezdolné vůle. Annabel nebyla vdaná a neměla žádné děti, místo toho milovala své pejsky. Na tomto světě po sobě tak zanechala nejenom ty němé tváře, ale i svou matku. Její výše zmiňovaný otec, ke kterému měla Annabel velice blízko, a starší sestra Amanda Schofieldová (†39) zemřeli již dříve.
































































