Hollywoodský chodník slávy rozšířila další hvězda - tentokrát věnovaná herečce Carrie Fisherové, kterou proslavila role princezny (a později generálky) Leiy z Hvězdných válek. Ta zesnula v prosinci 2016 ve věku 60 let, podlehla masivnímu infarktu, který jí způsobil koktejl drog (v době smrti měla v těle kokain, morfin, kodein, heroin, oxykodon a extázi), a od té doby se její filmový bratr, představitel Luka Skywalkera Mark Hamill (71), hojně zasazoval o to, aby jeho milovaná kolegyně získala vlastní dlaždici na hollywoodském chodníku slávy.

„Nikdy mi nepřestane chybět, ale jsem tak vděčný, že jsme ji měli tak dlouho,“ pronesl během slavnostního ceremoniálu, kterého se kromě herce a několika cosplayerů v kostýmech postav z oblíbené sci-fi ságy, účastnila i jediná dcera Fisherové, herečka Billie Lourdová (30). Ta na akci byla zároveň i jedinou příbuznou zesnulé filmové ikony, o níž všichni hovořili jako o třpytce, která dokázala „pokrýt celý svět, doslova i metaforicky“. Třpytkami pak Billie rovněž posypala i slavný chodník v Hollywoodu, kde je od 4. května i Carriina hvězda.

Hrozilo však, že celou událost zcela zastíní hádka, která vypukla mezi dcerou oceněné herečky a jejími sourozenci. Bratr a dvě sestry Fisherové veřejně kritizovali Billie za to, že je nepozvala. Herečka Joely Fisherová (55) zveřejnila jménem sebe a sestry Tricie Leigh Fisherové (54) vyjádření, v němž psala, že se společně s bratrem Toddem (65) „kupodivu nezúčastní oslav sestry, kterou zbožňovali“.

„Z nějakého bizarního, zavádějícího důvodu se naše neteř rozhodla nezahrnout nás do tohoto epického momentu v kariéře naší sestry. To je ale přitom něco, co by Carrie rozhodně chtěla, chtěla by, aby byli její sourozenci přítomni. Skutečnost, že její jediný bratr a dvě sestry byli úmyslně a záměrně vyloučeni, je hluboce šokující,“ zlobila se Joely, taktéž herečka, známá třeba ze seriálu V dobrém i zlém.

Video
délka: 05:01.46
Video se připravuje ...

Carrie Gisher ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů Falcon, INT

V reakci na to Lourdová, která na odhalení maminčiny hvězdy vynesla roztomilé šaty s její podobiznou, již nedokázala mlčet. Jelikož ji veřejně napadli, i ona veřejně reagovala na jejich nařčení. „Pravdou je, že jsem je na tento ceremoniál nepozvala. Ale oni vědí proč,“ zdůraznila Billie. „Pouhé dny poté, co moje máma zemřela, se její bratr a její sestry rozhodli využít její smrt tím, že dělali rozhovory a prodávali její knihy za spoustu peněz.“

„Zjistila jsem, že to dělali, až prostřednictvím tisku. Nikdy se mnou nic nekonzultovali, neuvažovali o tom, jak to ovlivní náš vztah. Pravdu o velmi komplikovaném vztahu mé matky s její rodinou znám jen já a ti, kteří jí byli skutečně blízcí,“ zdůraznila plavovláska, co si společně se svou maminkou zahrála v epizodách sedm až devět. „Ačkoli uznávám, že mají plné právo dělat, co chtějí, jejich činy mě velmi ranily v nejtěžším období mého života.

Fotogalerie
66 fotografií