Proslavil se zejména rolí komisaře Brandtnera ze seriálu Komisař Rex, v němž byl hlavním hrdinou (po Rexovi, samozřejmě) ve 44 epizodách natočených v letech 1995 až 2001.

Později si zahrál také ve 22 dílech Kobry 11, kde byl Semirovým kolegou Chrisem, a hrál rovněž v Tarantinových Hanebných panchartech (2008). V srdcích většiny diváků je ale stejně spojen hlavně s věrným čtyřnohým kamarádem Rexem. A též ve svém skutečném životě byl dlouho věrný monogamním vztahům.

Změna přišla, když v Berlíně navštívil »KitKatClub«, noční klub s uvolněnou atmosférou. „Tady v Berlíně je velmi široká společenská třída, která experimentuje s alternativními formami vztahů. Okamžitě jsem se tam cítil pohodlně a stále více jsem rostl do tohoto světa,“ přiznal herec.

Jeho vyvolenou je vedoucí marketingu v textilním průmyslu Ann-Britt Dittmarová (33) pocházející z Pasova. Oba se potkali a zamilovali v roce 2019 skrze instagram, stejně jako Burkhard žila dříve výhradně v monogamních vztazích. Dokonalou konstelaci však našli až o dva roky později, když se k nim přidala 29letá chemička z Ukrajiny Sascha Vedutaová. Ta už zkušenost s polyamorními vztahy měla.

„Nejsem žádný macho, který má dvě manželky. Jsme skutečná trojka, nejen po sexuální stránce, ale máme také vyvážené a hluboké pouto ve všech směrech,“ vysvětluje herec.

A aby toho nebylo málo, mají tihle tři ještě jednu spolubydlící: Po smrti Gedeonova otce si totiž přivedl do Berlína svou matku Elisabeth von Molovou (79). A i pro samotného Burkharda je překvapením, že spolu všichni skvěle vycházejí.

Video
Video se připravuje ...

Takhle se točil film o filmu Lída Baarová. Produkce filmu Lída Baarová

Fotogalerie
24 fotografií