Poslední roky byly pro hvězdu Deníku Bridget Jonesové nebo Královy řeči skutečně náročné. V roce 2019 s manželkou po 22 letech oznámili rozvod – byla mu totiž nevěrná se svým kamarádem z dětství Marcem Branacciou. Aby toho ale nebylo málo, zhrzený milenec začal po aférce Firthovu manželku pronásledovat. Situace se postupně stala naprosto neudržitelnou a v roce 2018 tak manželé podali stížnost na policii. 

Marco nařčení popřel a pro časopis The Times vyrukoval se svým vlastním prohlášením. „Měli jsme spolu románek, chtěla kvůli mně Colina opustit. Moje ,pronásledování' sestávalo ze dvou zpráv přes WhatsApp, když se se mnou v červnu 2016 rozešla, a jednoho e-mailu,“ řekl milenec médiím a pokračoval:

„Napsal jsem Colinovi e-mail o svém vztahu s Livií, čehož teď lituji, a ona na mě podala stížnost za stalking ze strachu, že bych mohl jít na veřejnosti s věcmi, které mi prozradila o její rodině i práci. Během jednoho roku mi poslala stovky zamilovaných zpráv, fotek a videí, a dokonce i deník.“

Konečně má novou lásku

Po definitivním rozpadu Firthova manželství začal být herec letos v únoru spojován s novinářkou Joannou Goslingovou (51), nakonec ale nešlo o nic vážného a před pár dny na něj praskl nový vztah – se scénáristkou Maggie Cohnovou. A pohlednou blondýnku teď vyvedl i na červený koberec! Stalo se tak na slavnostní premiéře filmu Empire of Light v rámci Londýnského filmového festivalu v Paříži.

Dvojice ochotně pózovala fotografům a Firth vedle své lásky působil uvolněně a šťastně. Herec oblékl tmavý oblek s bílou košilí bez kravaty, scénáristka zvolila elegantní „malé černé“ s romantickým drdolem. Cohnová se s Firthem seznámila během práce na kriminální dokumentární sérii Schodiště

Svou bývalou ženu, italskou producentku Livii Giugioliovou (53), si vzal Firth jako sedmatřicetiletý v roce 1997. Během manželství zplodili dva syny Mattea (19) a Lucu (21). Kromě nich má herec ještě syna Willa (32) s americko-kanadskou herečkou Meg Tillyovou (62). 

Video
Video se připravuje ...

Nejslavnější královské rozvody Videohub

Fotogalerie
65 fotografií