Rodina pro poslední rozloučení objednala římsko-katolický kostel sv. Vincence Ferrerského, který se na newyorském Manhattanu nachází jen nějakých 500 metrů od domu na Východní 64. ulici, v němž Ivana Trumpová roky bydlela a nakonec i tragicky zemřela při pádu ze schodů. Za svého života se do něj chodil modlit třeba malíř Andy Warhol (†58).

„Je to dobrá volba, svatý Vincenc je uctíván jako patron stavitelů - a přesně to Ivana byla. Ona přece zrenovovala a vedla historický Hotel Plaza, když ho Donald koupil. Ona se postavila na vlastní nohy a vybudovala vlastní byznys, když prasklo, že ji manžel podvádí,“ informuje americký celebritní server Showbiz411.com s odkazem na podnikatelské úspěchy slavné rodačky z Gottwaldova (dnešní Zlín).

Před výslechem

Právě podle informací tohoto serveru má být obřadu Donald Trump (76), podnikatel, který v letech 2017 až 2021 zastával úřad prezidenta Spojených států, osobně přítomen, a to dokonce s nynější (v pořadí třetí) manželkou Melanií (52) po boku. „A proč ne? Donald je lovec publicity. A tohle je perfektní způsob, jak získat pozornost a nějaké sympatie v době, kdy jeho, syna Donalda juniora a dceru Ivanku čekají výslechy pod přísahou před generální prokurátorkou státu New York Letitií Jamesovou,“ zdůvodňuje Showbiz411.com.

Trumpa a jeho blízké vyšetřují kvůli podezření z manipulací s hodnotou majetku rodinné firmy ve snaze zajistit si výhodnější půjčky nebo se vyhnout placení některých daní.

Úplně vykolejený

Vždy dobře informovaný The New York Post potvrzuje účast všech tří potomků slavné Češky - Donalda jr. (44), Ivanky (40) a Erika (38). Avšak ohledně Trumpa samotného zůstává rezervovaný. „Donald byl s Ivanou v pravidelném kontaktu, posílal jí stále květiny k narozeninám i u jiných příležitostí. Zpráva o její smrti ho velmi vykolejila,“ píše NY Post s tím, že pokud se objeví, rozhodně bez Melanie. „Bude to velké, slétají se sem lidé z celého světa. Přesně takové rozloučení by si Ivana přála,“ citoval People.com sloupkaře R. Couri Haye, jenž se s Ivanou přátelil přes 40 let.

Prosba rodiny: Hlavně žádné kytky!

Podle informací NY Post pozůstalí po Ivaně Trumpové rozeslali všem zvaným na poslední rozloučení pozvánku s jasně zformulovanou žádostí: Hlavně žádné kytky! „Namísto květinových darů si dovolujeme požádat o dar pro opuštěné pejsky,“ stojí prý v instrukcích. Výtěžek sbírky má jít floridskému Big Dog Ranch Rescue, kde o opuštěné hafany pečují.

Odkázala pejskovi miliony?

Ivana byla milovnicí psů, jejího posledního jorkšírského teriéra Tigera si bezprostředně po smrti paničky odnesla z jejího domu dlouholetá osobní asistentka Dorothy. Podle zdrojů serveru RadarOnline byl Tiger jedním z obmyšlených v Ivanině závěti a může zdědit miliony dolarů! „Tiger byl její všechno. Vždyť zemřela úplně opuštěná - muže neměla, děti jsou dávno dospělé a mají vlastní životy… Měla jen toho pejska. Nikdo tedy nemůže být překvapený, pokud mu skutečně odkázala pořádný díl svého bohatství,“ uvádí nejmenovaný zdroj RadarOnline.

Kdo všechno přiletí z Česka? Pozvánka přišla i Gottovým!

Na pohřeb Ivany Trumpové dorazí i česká delegace. Pozvánka na zádušní mši, která začíná v 19:30 středoevropského letního času, přišla podle zjištění Blesku i do agentury Karla Gotta (†80). Ivanu totiž se Slavíkem už od konce 60. let minulého století pojilo velké přátelství. Sama mu na pohřeb v říjnu 2019 zaslala do Prahy smuteční kytici. „Rodina proto přes tajemnici doručila pozvání i zpěvákovu managementu,“ řekl Blesku diplomatický zdroj.

Vzhledem k rychlému uspořádání posledního rozloučení je ale pro řadu hostů ze světa takřka nereálné, aby se při současné vytíženosti leteckého provozu do New Yorku do dnešního večera dostali. Je ale pravděpodobné, že Ivana Gottová (46) nechá do kostela zaslat kondolenci, případně i kytici. A má k tomu dobrou příležitost.

Vdova po Formanovi

Na pohřeb, jenž se podle pozvánky ponese v duchu oslavy života Ivany Trumpové, je totiž pozvaná také vdova po oscarovém režisérovi Miloši Formanovi (†86). A právě spisovatelka Martina Formanová (56) je blízkou přítelkyní Gottové, může jí tedy pomoci.

Zemana zastoupí generální konzul

Video
délka: 02:07.44
Video se připravuje ...

Zesnulá Ivana Trumpová (†73): Úspěchy a skandály jejího života Videohub

Zemana zastoupí velvyslanec a generální konzul Českého prezidenta Miloše Zemana (77) zastoupí na posledním rozloučení náš velvyslanec v USA Hynek Kmoníček a generální konzul v New Yorku Arnošt Kareš.

Do USA měla z Prahy na začátku týdne odcestovat originální smuteční stuha s prezidentovým jménem, kterou by připevnili na objednaný věnec. „Rodina si ale žádné květinové dary v doporučení paní tajemnice nepřeje, takže ho pan prezident zasílat nebude,“ upřesnil nám diplomatický zdroj

Osmany se omluvil

Módní návrhář Osmany Laffita (56) se rodině z dnešního pohřbu omluvil. „Jsem Kubánec a tak rychle bych si nestihl vyřídit vízum,“ řekl už včerejšímu Blesku.

Fotogalerie
78 fotografií