Po celou dobu, co se mladičká zpěvačka Billie Eilish snaží vybudovat svou kariéru, se tomu snažila vyhnout. Bála se takzvaného „body shamingu“, tedy kritiky své postavy, a ani nechtěla, aby někdo hodnotil její talent podle jejího zjevu. Jenže bohužel, jakmile je jednou člověk slavný, soukromí v podstatě ztrácí - a tak se snadno stane, že i když se na všech společenských akcích zahalujete od hlavy až k patě do podivných plandavých modelů, nakonec vás přece jenom přistihnou paparazzi se vší parádou. A to se před pár dny právě stalo teenagerce Billie Eilish Pirate Baird O'Connellové, jak zní celé jméno této umělkyně.

Těžko říct, zda se její tělo zakulatilo po dobu koronavirové pandemie, která zuří v USA stejně jako tady v Evropě. Místo neforemných hadrů, pod nimiž nikdy nebylo pořádně vidět její tělo, byla teď na ulicích Los Angeles Billie spatřena jenom v obyčejném tílku, vytahaných kraťasech a v pantoflích zkombinovanými s vysoko vytaženými ponožkami - a dívka, která se na pódiu proměňuje (i díky svému šeptavému hlasovému projevu) v depresivně působící femme fatale, tak náhle odhalila světu postavu krev a mléko, silné paže a obří ňadra uvězněná v částečně viditelné podprsence. A dočkala se právě těch obávaných hejtů, jelikož fanoušci si servítky rozhodně nebrali.

VIDEO: Billie Eilish v Praze 20. srpna 2019

Video
délka: 00:14.49
Video se připravuje ...

Billie Eilish v Praze 20. srpna 2019 Kateřina Harakalová

Mladý youtuber Chris (29), bývalý novinář známý především v Anglii, ji na twitteru dokonce drsně napadl. „Během posledních 10 měsíců získala Billie Eilish tělo matky-třicátnice, co si ráda dá víno,“ napsal muž, živící se jako autor herních recenzí, ke snímku, který obletěl svět. Jeho slova byla během několika dní téměř 13tisíckrát sdílena, ohodnocena skoro 10 tisíci lajky a dočkala se mnoha reakcí: Někteří jeho sledující s ním souhlasili, další se zpěvačky zastávali tvrzením, že vypadá „zdravě, normálně a krásně“ a že rozhodně není namístě kritizovat citlivou dospívající dívku, která v minulosti právě kvůli nenávistným komentářům trpěla psychickými potížemi, dokonce prý zvažovala sebevraždu.

Sama Eilish, která nazpívala ústřední song k nejnovější bondovce Není čas zemřít, se k tomu nijak nevyjádřila, pouze sdílela ve svých instastories video jedné blogerky, co své followery nabádala k tomu, aby akceptovali skutečná lidská těla a ne vyumělkovanou internetovou dokonalost. „Všichni byste měli přijmout, jak normální lidé v reálu vypadají. Ne každý má místo zadku vagón. Prsa taky prostě někdy visí, obzvlášť pokud jste už někdy v životě kojily. Instagram není skutečný,“ zdůrazňovala blogerka.

A Billie se podle všeho s jejím názorem plně ztotožňovala. „Nechci, aby o mně svět věděl všechno. Proto nosím volné oblečení. Nikdo mi pak nemůže nadávat, protože nevidí, co je pod ním,“ prohlašovala totiž v minulosti.

VIDEO: Videoklip k písni No Time to Die

Fotogalerie
96 fotografií