Během koronavirové izolace od okolního světa mnozí pociťují nudu a osamělost, která je sice negativní známkou pandemie viru covid-19, přesto má však v jistých ohledech i pozitivní dopady na společnost: Nejeden člověk se totiž rozhodl zpestřit si život mazlíčkem z útulku. Zpěvačka Billie Eilish (celým jménem Billie Eilish Pirate Baird O'Connellová) má sice už doma dva tvorečky zachráněné z útulku, kočku Mishu a pejska Peppera, rozhodla se však, že dočasně poskytne domov dvěma rozkošným štěňátkům pitbulla.

Mladá umělkyně, která je známá svou láskou ke zvířatům, ostatně její sociální média jsou plná videí, na nichž se mazlí s pejsky jak v zákulisí před svými vystoupeními, tak i v útulcích, které podporuje, své fanoušky pobídla, aby podobný dobrý skutek udělali také. „Pokud nevíte, co dělat, když jsme teď zaseknutí doma, vezměte si do péče nějaká miminka,“ motivovala své příznivce Billie.

Štěně se pod neustálým láskyplným dohledem lépe socializuje, zvykne si na ostatní zvířata kolem sebe, osvojí si základní hygienické návyky… V domácí péči má zkrátka to, co mu ani ten nejlepší útulek ve své vytíženosti poskytnout nemůže. A jakmile o psa někdo projeví zájem, jde rovnou k nové rodině, a dočasný páníček se s ním s těžkým srdcem rozloučí.

A to byl právě kámen úrazu v případě Billie. Jak sama zpěvačka o několik dní později ve svých instastories přiznala, „selhala“. Nedokázala zkrátka odolat štěněčím očím jednoho ze svých chlupatých svěřenců a rozhodla se, že si ho ponechá, a tím mu daruje trvalý domov. Sdílela dokonce adopční listinu. Zatímco šedý pejsek zůstane v její rodině, také druhé stěně, rozkošný černý klouček, již našlo novou, milující paničku. Při pohledu na jejího nového čtyřnohého kamaráda, který prozatím nemá jméno, se ale nelze divit, že svérázná mladičká pěnice s černo-zelenými vlasy jeho roztomilosti podlehla!

VIDEO: Billie Eilish v Praze, 20. srpna 2019.

Video
délka: 00:14.49

Billie Eilish v Praze, 20. srpna 2019. Kateřina Harakalová

Fotogalerie
96 fotografií