Španělský herec Antonio Banderas, který 10. srpna oslaví šedesátiny, bohužel musel narozeniny trávit v karanténě. Svým fanouškům se s tím svěřil na instagramu. „Jsem nucen oslavit své 60. narozeniny v karanténě poté, co jsem byl pozitivně testován na nemoc covid-19 způsobenou koronavirem,“ uvedl Antonio, jenž proslul exotickým charismatem latinského milovníka.

Proslavil se ale i rolemi bojovníků proti bezpráví (Zorro mstitel či Pancho Villa), hrál v rodinné sérii Spy Kids, zpíval v muzikálu Evita, namluvil kocoura ve Shrekovi a ztvárnil řadu historických postav.

„Chtěl bych dodat, že se cítím relativně dobře, jen trochu unavený než obvykle a jsem si jistý, že se zotavím,“ dodal s nadějí Banderas, který hodlá izolaci využít mimo jiné ke čtení, psaní a odpočinku. Narozeniny má sice zkažené, ale důležité teď je, aby se brzy uzdravil.

Drsné začátky

Pro hereckou kariéru se nadchl v roce 1973 po zhlédnutí divadelního muzikálu Vlasy. Předtím byl nadějným fotbalistou. Po několika malých divadelních rolích v 19 letech odešel do Madridu. Živil se jako číšník a model, až se dostal do Národního divadla. Zde si ho všiml Pedro Almodóvar a obsadil ho v roce 1982 do Labyrintu vášní. S Almodóvarem natočil v 80. letech celkem pět filmů. Jeden z nich, Ženy na pokraji nervového zhroucení (1988), byl nominován na Oscara. K nabídkám od amerických filmařů mu pak pomohl i stylizovaný dokument S Madonnou v posteli (1991).

První anglicky mluvenou roli dostal ve snímku Králové mamba (1992), v němž ztvárnil kubánského hudebníka. Následovaly filmy Dům duchů, Interview s upírem či Philadelphia, v níž si zahrál po boku Toma Hankse,který už mimochodem covid-19 prodělal.

První americkou hlavní roli mu nabídl Robert Rodriguez v kultovní akční romanci Desperado (1995), v níž zářil spolu se Salmou Hayekovou. Po boku této mexické krásky hrál například i ve snímcích Čtyři pokoje (1995), Frida (2002) či Tenkrát v Mexiku (2003). Z poslední doby lze připomenout snímek Bolest a sláva, který režíroval Pedro Almodóvar.

Kromě filmu se Banderas věnuje řadě jiných aktivit, má vlastní řadu parfémů a jeho jméno nese i červené a růžové víno (Anta Banderas), jež pěstuje na své vinici v severním Španělsku.

Do roku 2015 byl téměř 20 let ženatý s americkou herečkou Melanií Griffithovou, se kterou má dceru Stellu. Předtím se již jednou rozvedl.

Fotogalerie
47 fotografií