V Čechách jméno Moniky Potokárové nebylo příliš známé. Slovenský umělecký svět však moc dobře věděl, jaký talent se v mladé herečce skrýval. Ve Slovenském národním divadle měla na svých bedrech až dvanáct různých představení, ve kterých se objevovala. A tak není pochyb, že tento svět přišel o velkou osobnost.

Nejspíš právě proto se organizátoři Cen Nadace Tatra Banky rozhodli posmrtně ocenit Moniččin přínos slovenskému divadlu. Na slavnostním galavečeru právě v Nové budově SND dostala Potokárová cenu za Mladého tvůrce v kategorii Divadlo. A sošku za ní nepřebral nikdo jiný, než čerstvě ovdovělý herec a její manžel Robert Roth.

„Monika Potokárová dala divadlu všechno, bohužel, všechno. Jsem hrdý a bylo mi ctí, že jsem manželem Moniky Potokárové. Poprosím vás o minutu ticha,“ požádal podle Nového času Roth v děkovné řeči po převzetí ceny za svou zesnulou manželku. Po tísnivé minutě ticha na uctění památky zesnulé Moniky jen poděkoval a viditelně zdrcený a plný stále čerstvých a bolestných emocí, z pódia odešel.

Fotogalerie
18 fotografií