Autorem životopisné knížky Elvis Presley: A Southern Life o obdivovaném králi rock'n'rollu je Joel Williamson. Ten v knize vznesl závažná obvinění o zpěvákových vztazích s nezletilými dívkami. V době, kdy bylo Elvisovi dvaadvacet a byl na turné, měl si užívat se čtrnáctiletými fanynkami.

Podle Williamsona měl Elvis s dívkami polštářové bitvy, lechtal je, zápasil s nimi a líbal je. V šedesátých letech minulého století byla navíc ve Spojených státech stanovena nejnižší hranice pro sexuální styk mezi 16 až 18 lety, podle zákonů jednotlivých států. 

V jednom z příběhů dokonce Williamson popisuje, že při jedné ze sexuálních hrátek s mladou fanynkou došlo k prasknutí ochrany. Elvis pak prý osobně dívku odvezl do nemocnice. Předtím než tak učinil, ale údajně prosil své kamarády a členy týmu o pomoc. Veškeré incidenty s nezletilými se navíc měly odehrávat v době, kdy randil se svou patnáctiletou přítelkyní Dixie Lockeovou, s níž byl v letech 1952 - 1955.

Podle očitých svědků měl Elvis odmítnout několik dívek, včetně americké herečky Natalie Woodové (†43) s tím, že jsou na něj moc staré. V té době bylo herečce 18 let a zpěvákovi o tři roky více. O pár let později se poprvé a naposledy oženil, s Priscillou Presleyovou (73), kterou potkal, když jí bylo pouhých čtrnáct let. S manželkou zplodil dceru Lisu Marii Presleyovou (51), s níž se shodou okolností v roce 1994 oženil král popu Michael Jackson (†50). Po dvou letech se manželství rozpadlo. Nyní se ovšem vyrojila obvinění, že Jackson byl ve skutečnosti pedofil... 

Elvise v posledních letech života trápily velké zdravotní problémy, které přišly v souvislosti s jeho drogovou závislostí. Král rock'n'rollu byl nalezen v roce 1977 (ve věku 42 let) mrtvý v koupelně. I přesto do dnešního dne přetrvávají spekulace, že jeho smrt byla pouze nafingovaná a Elvis stále žije. To se ovšem nikdy nepotvrdilo. 

VIDEO: Poslední koncert Elvise Presleyho v roce 1977  

Video
délka: 02:05.44

Poslední koncert Elvise Presleyho v roce 1977 Facebook.com/elvispresley

Fotogalerie
62 fotografií