14. listopad 2019
Svátek slaví Sáva, zítra Leopold

Britský showman vzal Paula McCartneyho (76) na emotivní projížďku do míst, kde vyrůstal: Vrátili »Broukovi« mládí!

/
 • Britský showman vzal Paula McCartneyho (76) na emotivní projížďku do míst, kde vyrůstal.
  25. června 2018 ● 11:00

  Slavný »Brouk« Paul McCartney (76) přijal pozvánku showmana Jamese Cordena do jeho pořadu a vydal se s ním na projížďku po Liverpoolu, do míst, kde vyrůstal a kde s Johnem Lennonem (40) skládal první hity pro Beatles. A byla to emocemi, slzami, ale i humorem nabitá podívaná!

   

 • 1.

  Penny Lane

  První zastávka nemohla být jinde než v ulici Penny Lane, kterou Beatles proslavili stejnojmenným hitem z roku 1966. Fanoušci se tu na ceduli s názvem podepisují a svůj autogram přidal i McCartney. „Nikdo, kdo ho uvidí, neuvěří, že je skutečně Paulův!“ glosoval Corden.

  Vzácný autogram na slavné ceduli.

 • 2.

  Dům, kde vyrůstal

  Další zastávka? Dům ve Forthlin Road čp. 20, kde McCartney s rodiči žil od svých 12 do 20 let. Dům byl vyhlášen kulturní památkou a je vybaven přesně jako na přelomu 50. a 60. let, kdy tu Paul bydlel. Dámu, která zde provází turisty, návštěva legendy šokovala tak, že jí div nevyhrkly slzy.

  Dům, kde vyrůstal

 • 3.

  Brnkání na záchodě

  McCartney ukázal, kde se mu nejlíp hrálo na kytaru – na záchodě! „Byla tu skvělá akustika, trávil jsem tu hodiny,“ předváděl pobaveně brnkání, zatímco seděl na míse. Pak představil i místnůstku, kde dodnes stojí bicí. „Rodiče koukali vedle na televizi a my jsme tu s Johnem hráli. Pamatuji si, že jsme tu složili píseň She Loves You.“


 • 4.

  Zahrál v hospodě

  Vrcholem byla návštěva v hospůdce. Corden vyzval jednoho z nicnetušících hostů, ať pustí v jukeboxu něco od Beatles. Když se tak stalo, místo z reprobeden se hlasité tóny ozvaly z pódia, rozhrnula se opona a tam stál McCartney s kapelou! Nadšeným hostům, z nichž mnozí plakali štěstím, zahrál několik hitů a pak si nechal od Jamese z baru poslat pivo. Za to tady totiž jako mladí vystupovali...

  Brnkání na záchodě

 • 5.

  Rozplakal Cordena

  Nejemotivnější moment přišel, když McCartney v autě vyprávěl, jak složil hit Let It Be. „Moje zesnulá máma mě navštívila ve snu. Řekla: Neboj se, všechno bude dobré, prostě to nech být (= Let It Be). Ráno jsem napsal ten song.“ Corden se rozplakal: „Když jsem byl malý, děda mi ji pustil se slovy: Tohle je jedna z nejkrásnějších písní vůbec.“

  Rozplakal Cordena

 • 6.

  O co vlastně šlo

  Carpool Karaoke je show, do níž si britský moderátor Corden (39) zve největší hvězdy světové pop music. Veze je autem, vedou rozhovor a co chvíli – když z rádia »náhodou« zazní nějaký jejich hit – si spolu zazpívají. Díl s McCartneym ale z formátu vybočil a stal se pozoruhodnou sondou do muzikantova dětství a mládí.

  Britský showman vzal Paula McCartneyho (76) na emotivní projížďku do míst, kde vyrůstal.

 • 7.

  Má 28 miliard

  McCartney je s majetkem v přepočtu 28,3 miliardy korun nejbohatším muzikantem světa.

  Paul McCartney poprvé promluvil o problémech s alkoholem

 • 8.

  Slavné kadeřnictví

  V Penny Lane se zpívá o holičství, které Corden a McCartney rovněž navštívili. Na zdi tu visí černobílá fotka, na níž Lennon stříhá vlasy v křesle sedícímu McCartneymu. Sotva vyšli zpět na ulici, obklopil je dav. „Když jsem tu byl naposledy, nikdo mě nepoznal,“ smál se Paul.

  Slavné kadeřnictví

 • 9.

  VIDEO: Paul McCartney navštívil rodné město

  Fotogalerie
  21 fotografií

StarDance 2019

Taneční páry Porota Další řady

StarDance X znovu roztančí české hvězdy už na podzim. Česká televize pro jubilejní ročník. Krátce po představení prvního páru ČT prozradila, že s osobnostmi bude tančit deset nových tanečníků. Změní se i složení poroty, kam zamíří například účastník loňského ročníku Richard Genzer.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy