Sedmasedmdesátiletý rodák z Liverpoolu se zúčastnil dnešní slavnostní ceremonie v Buckinghamském paláci. "Znamená to hodně, je to uznání toho, co jsem dělal. Přijal jsem to s radostí," sdělil Starr.Roku 1965 dostala celá kapela Řád britského impéria a Starr řekl, že dnes své kolegy postrádal. "Dnes, o samotě, jsem se trochu třásl," řekl.

Před 53 lety udělení řádu čtveřici mladých hudebníků vyvolalo smíšené pocity. Rock’n’roll ještě vyvolával nedůvěru a několik těch, kdo řád dostali v minulosti, na protest své medaile vrátili. John Lennon později podle BBC přiznal, že všichni byli ze setkání s královnou tak nervózní, že v Buckinghamském paláci vyhledali toaletu, aby si dali cigaretu. "Kdo že to řekl? Tak tuhle povídačku nebudu dál šířit," smál se dnes Starr, když mu to někdo připomenul.

Na ceremoniál s ním dnes přišla jeho manželka Barbara Bachová. Na otázku, zda chce, aby se mu říkalo sir Ringo, hudebník, jehož pravé jméno je Richard Starkey, odpověděl: "To ještě nevím, je to nové a nevím, jak to náležitě užívat." Pak se obrátil k reportérovi BBC a řekl: "Ale očekávám, že VY to používat budete."O tom, co s příslušným řádem udělá, má Starr jasnou představu. "Budu ho nosit ke snídani," prohlásil.

Do Buckinghamského paláce nepřišel zcela nepřipravený. Minulý týden prý byl na večeři s McCartneym, který mu udělil pár rad. "Usmívej se," řekl mu. Starr nyní žije v Los Angeles.

VIDEO: Ringo Starr v Praze.

Video
délka: 01:08.87
360p 240p

Legendární bubeník Ringo Starr dorazil do Prahy krátce před půlnocí Jan Jedlička

Fotogalerie
27 fotografií