Herečka Rose McGowa loni na podzim uvedla, že Weinstein ji v roce 1997 během festivalu nezávislých filmů Sundance znásilnil v hotelovém pokoji. Nedávno také řekla, že Messick, která v té době byla její manažerkou, ji ve sporu proti Weinsteinovi nijak nepodpořila a nakonec s ním i na dalším filmovém projektu spolupracovala.

Rodina Messick tvrdí, že McGowan jí sice o incidentu s producentem řekla, ale sama ho neoznačila za znásilnění. Producentka i tak prý vytušila, že se stalo něco nevhodného, možná i protiprávního, a nahlásila to svým nadřízeným. Toto ohlášení učinila několik měsíců předtím, než pro Weinsteina začala pracovat.

Právníci Weinsteina v lednu citovali e-mail od Messick, aby svého klienta hájili. V e-mailu se uvádí, že McGowan souhlasila se společnou koupelí ve vířivce s Weinsteinem, ale později toho litovala. Producent nyní její obvinění, že ji znásilnil, odmítá.

Rodina mrtvé ženy tvrdí, že se rozhodla nebránit se, aby neodradila ostatní ženy, které s producentem měly špatné zkušenosti, vystoupit z anonymity a promluvit. Tím, že sama mlčela, však trpěla. „To, že znovu a znovu viděla své jméno v titulcích spolu s Harveyho zoufalou snahou hájit se, bylo pro ni zničující,“ uvedla rodina v prohlášení.

Fotogalerie
21 fotografií