Poslední rozloučení s česko-slovenským hercem se konalo v pátek v nové budobě SND v Bratislavě. Přestože oficiální začátek byl v 11 hodin, už pětačtyřicet minut před tím se začali scházet Labudovi příbuzní a kamarádi. Mezi prvními dorazil maďarský herec, který kvůli tomu dokonce zrušil dopolední představení v Budapešti.

CELÝ ZÁZNAM: Pohřeb Mariana Labudy (†73): Zlomená Vášáryová a žertující Polívka!

Video
délka: 01:38:43.37

CELÝ ZÁZNAM: Pohřeb Mariana Labudy (†73): Zlomená Vášáryová a žertující Polívka! TV JOJ

„Marián byl můj nejlepší přítel,“ svěřil János Blesku. „Cítím jako svou lidskou a přátelskou povinnost dát mu poslední sbohem. Vděčím mu za hodně!“ vyznal se filmový Otík.

„Samozřejmě nikdy nezapomenu na naši spolupráci na Vesničce mé střediskové. Tímhle filmem začalo naše velké přátelství, které bylo jedním z nejdůležitějších v mém životě,“ prohlásil Bán.

Fotogalerie: Pohřeb Mariána Labudy (†73) v Bratislavě:…
103 fotografií

Smutná zpráva o Mariánově skonu ho přitom zastihla ve velmi vypjaté chvíli. „O jeho smrti jsem se dozvěděl před představením v Budapešti. V první chvíli jsem nebyl schopný reagovat jinak, než si pořád opakovat – Ó, Bože můj! Prvních dvacet minut jsem na tom představení jako by nebyl ani přítomný. Vůbec jsem nevěděl, kde jsem,“ shrnul János dojemně svoje pocity.

Přestože maďarský herec neumí kromě pár slov (rohlík, pivo, pan Pávek) česky ani slovensky, oba kamarádi se bez problému dorozumívali německy a anglicky. „Neustále jsme byli v kontaktu. Dohromady jsme dělali čtyři televizní projekty na Slovensku a tři v Česku. Naposledy jsme se ale viděli na Mariánových sedmdesátinách,“ prozradil Bán. „Žádné konkrétní plány jsme spolu neměli, ale doufal jsem, že si spolu ještě stihneme zahrát! Život ale rozhodl jinak...“ dodal Otík smutně.

VIDEO: Zemřel herec Marián Labuda (†73)! O jeho život bojovaly posádky dvou sanitek!

Video
délka: 00:30.87

Zemřel herec Marián Labuda (†73)! O jeho život bojovaly posádky dvou sanitek! Tereza Kühnelová

Fotogalerie
90 fotografií