Dnes pětačtyřicetiletou Gruzínku Weinstein pozval do svého hotelového pokoje v roce 2004 na festivalu v Benátkách. Když pozvání odmítla, vzkázal přes svého asistenta, že je nemocen, a pozvání opakoval. „Na stole byla večeře pro dva a asistent zmizel,“ popsala setkání Mcituridzeová. Američan ji přivítal v županu a požadoval masáž. Žena prý využila vhodné příležitosti a z pokoje utekla.

„Neušila jsem, že se tak k ženám chová běžně. Jeho oběti, ať jsou veřejně známé nebo ne, si zaslouží sympatie a podporu,“ řekla Mcituridzeová novinářům. Při dalších náhodných setkáních na festivalu v Cannes v letech 2014 a 2015 ji prý Weinstein varoval, aby o jejich epizodě z roku 2004 s nikým nemluvila.

Pětašedesátiletý Weinstein čelí obviněním, že v minulosti sexuálně obtěžoval více než desítku žen, mezi nimiž údajně byly i herečky Gwyneth Paltrowová či Angelina Jolie. Kvůli tomu ho koncem minulého týdne ze svých řad vyloučila americká filmová akademie a jeho počínání odsoudila řada známých osobností. Weinstein trvá na tom, že měl se ženami sex výhradně s jejich svolením.