Umělecký ředitel Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Karel Och (43) je totiž členem poroty sekce Un Certain Regard (v překladu Jistý pohled), ve které soutěží mladí a méně známí režiséři s experimentálními projekty. A porotě této sekce předsedá hollywoodská hvězda Uma Thurman.

„Je mi ctí reprezentovat MFF Karlovy Vary v jedné z porot v Cannes,“ komentoval Karel Och svou účast. „Působení ve festivalových porotách je jednou z nejzajímavějších zkušeností filmové branže,“ dodal s tím, že jeho podstatou je sdílení filmového zážitku, vášnivá diskuze a snaha zprostředkovat podobně intenzivní zážitky divákům festivalu. Mimochodem – v roce 1994 tuto kategorii vyhrál snímek Lekce Faust od českého režiséra Jana Švankmajera.

VIDEO: Letošní Cannes začalo pěkně divoce. Líbačkou Monicy Bellucci s jejím kolegou přímo na jevišti!

Video
délka: 00:11.03

Monica Bellucci v Cannes líbá svého hereckého kolegu. Instagram

O pozdvižení se v Cannes postarala Pamela Anderson (49), jejíž fotky v ikonických červených plavkách zdobily ložnice i pracoviště tisíců mužů. Na červeném koberci se objevila v decentní černé róbě s nagelovanými vlasy sčesanými dozadu.

Při pohledu do její tváře však byli na pochybách i její skalní fanoušci – je to vůbec ona? Změně její vizáže jistě napomohlo výrazně jemnější líčení, než je u ní zvykem. Rozvířily se však i spekulace o zásahu plastických chirurgů – vždyť hvězda Pobřežní hlídky nemá na prahu padesátky v obličeji jedinou vrásku!

Překvapila i zpěvačka Rihanna (29). Venku sice pálí sluníčko, a tak bez slunečních brýlí není radno vycházet. Na co je ale barbadoská kráska potřebuje na červeném koberci, není moc jasné. Oslňují ji snad světla reflektorů a blikající fotoaparáty? Nebo se snaží maskovat kruhy pod očima po divokém večírku?

Ať tak či onak, nezbývá než doufat, že se jí před očima nezatmí natolik, aby na červeném koberci zakopla a upadla… Nicméně sněhobílé šaty k její snědé pleti ladily dokonale, jednoduchý model zpěvačka doplnila smaragdy.

 

Fotogalerie
179 fotografií