Světovou hudební scénu zasáhla smutná zpráva. Legendární rocker Chris Cornell náhle a nečekaně zemřel ve věku 52 let. Médiím to potvrdil jeho agent Brian Bumbrey. Cornellova manželka Vicky Karayiannis i celá jeho rodina jsou prý v šoku. S Karayiannis měl zpěvák dvanáctiletou dceru Toni a jedenáctiletého syna Christophera Nicolase.

K úmrtí došlo jen několik hodin poté, co Cornell odehrál show v Detroitu. Příčina smrti zatím není známá. Zpěvák měl do konce měsíce naplánovaných ještě šest koncertů po Spojených státech. 

Cornell pocházel ze Seattlu, kde se na přelomu 80. a 90. let zformovala řada kapel vyznávajících charakteristický drsný kytarový zvuk s jednoduchými melodiemi známý jako grunge. Vedle skupin Nirvana a Pearl Jam byli jeho nejznámějšími představiteli Soundgarden, které založil v roce 1984 a s nimiž vydal celkem šest alb. Kapela, která koncertovala i v Česku, se rozpadla v roce 1997, ale opět se dala dohromady před sedmi lety. Za skladby Spoonman a Black Hole Sun získala dvě ceny Grammy.

V době jejich nečinnosti Cornell zpíval se skupinou Audioslave, kterou založil s bývalými členy kapely Rage Against the Machine. Skupina vydala tři oceňovaná alba.

Zpěvák, jehož rozsah téměř čtyř oktáv a charakteristická barva hlasu jej pravidelně řadily na přední místa odborných žebříčků rockových vokalistů, měl rovněž několik sólových projektů.

Součástí rané části jeho hudební dráhy byla podle médií častá a intenzivní konzumace alkoholu a dalších návykových látek, s níž však po návratu skupiny Soundgarden přestal.

Fotogalerie
21 fotografií