Na chybu se sice přišlo rychle, ale to už z pódia tvůrci muzikálu La La Land děkovali. Nejlepším snímkem se stal film Moonlight.

„Upřímně se omlouváme (tvůrcům snímků) Moonlight, La La Land, Warrenovi Beattymu, Faye Dunawayové a divákům za omyl při vyhlašování nejlepšího snímku.

Herci vyhlašují vítěze Nejlepšího filmu, drží ale obálku se jménem vítězky v kategorii Nejlepší herečka
Autor: profimedia.cz

Moderátoři omylem dostali obálku z jiné kategorie a chyba byla rychle opravena. Zjišťujeme, jak se to mohlo stát, a hluboce se omlouváme. 

Pořadatel přináší správnou obálku s nápisem Best picture (nejlepší film)
Autor: profimedia.cz

Oceňujeme šarm, s nímž jmenovaní, filmová akademie, (televize) ABC a (moderátor) Jimmy Kimmel situaci zvládli,“ stojí v omluvě firmy PwC.

Nejlepší film měli ohlásit Beatty a Dunawayová. Beatty obálku otevřel s textem Emma Stone, La La Land a Dunawayová, se známkami netrpělivosti nad Beattyho váháním, ohlásila La La Land jako nejlepší film. Stoneová získala Oscara za roli v muzikálu La La Land těsně předtím a ve chvíli mylné ohlášky držela kartu s potvrzením své výhry v ruce.

Video
Video se připravuje ...

Největší trapas v historii Oscarů: Omylem vyhlásili špatného vítěze! 

Podle listu Los Angeles Times existují dvě sady obálek s kartami vítězů ve všech kategoriích. Kožené tašky označené logem PwC s obálkami jsou umístěny každý rok na obou stranách pódia a z nich jsou přidělovány karty moderátorům a těm, kdo ceny vyhlašují. Praxe je osvědčená a slouží k tomu, aby měl večer rychlý a hladký spád.

Beattymu se do ruky dostala zjevně karta, která byla určená pro vyhlašování v kategorii nejlepší herečky.

Video
Video se připravuje ...

Meryl Streep si zasloužila potlesk ve stoje a rozplakala se youtube.com/bpž

I když se na omyl přišlo záhy, na jevišti už děkoval tým tvůrců filmu La La Land. Producent Jordan Horowitz se však v jedné chvíli chopil mikrofonu a ohlásil: „To byl omyl. Moonlight, lidi, vy jste vyhráli. To není žert,“ řekl.

Fotogalerie: Večerní róby z Oscarů 2017
135 fotografií

Podobný případ s chybným vyhlášením vítěze při slavnostním ceremoniálu se odehrál v prosinci 2015 při finálovém večeru Miss Universe. Moderátor soutěže Steve Harvey nejprve chybně vyhlásil za novou Miss Kolumbijku Ariadnu Gutiérrezovou. Pak ale musel přiznat, že došlo k omylu, a jako vítězku jmenoval Filipínku s německými kořeny Piu Alonzovou Wurtzbachovou.

Oscar 2017: Vše o noci plné filmových hvězd ZDE

Fotogalerie
106 fotografií