S ohledem na její přiznání žalobci odložili dvě vážnější obvinění z nelegálního pašování zvířat, za něž Amber Heard hrozilo až deset let vězení. A za provinění, k němuž se přiznala, nakonec dostala jen symbolický trest.

Jak informovala agentura AP, za nepravdivé dokumenty mohl soud uložit až rok vězení a pokutu více než 10 000 australských dolarů (téměř 184 000 korun). Místo toho se ale soudkyně rozhodla manželku herce odsoudit jen k „měsíci dobrého chování“. Pokud jeho podmínky poruší, bude muset zaplatit pokutu 1000 australských dolarů.

O jaké podmínky, které bude muset Amber měsíc dodržovat, se jedná, australská média zatím neupřesnila. Provinění se 29letá herečka dopustila loni v květnu. Podle obžaloby do země přiletěla za manželem soukromým letadlem se dvěma yorkšírskými teriéry Boo a Pistol, aniž pro své miláčky měla příslušné povolení. Depp tehdy natáčel pátý díl Pirátů z Karibiku.

Austrálie má přísné předpisy požadující karanténu pro přivážená zvířata. Odlehlý kontinent má jedinečnou flóru a faunu a obává se zavlečení chorob. Ministr zemědělství Barnaby Joyce pohrozil herečce utracením psů, a proto Amber Austrálii urychleně opustila.

Právní zástupce herečky soudu řekl, že jeho klientka neměla v úmyslu lhát ve svém příletovém prohlášení a neuvést, že má na palubě soukromého letadla zvířata. Ve skutečnosti podle Kirka jenom trpěla časovým rozdílem a předpokládala, že její asistenti se o odpovídající dokumenty postarali. Žalobce nicméně před soudem uvedl, že neznalost a únava nejsou omluvou, neboť „zákon platí pro každého“.