Harrison byl plodný autor a napsal více než 30 knih. Pro rozsah a typ svých zájmů byl někdy přirovnáván k Ernestu Hemingwayovi. Byl stejně jako on vášnivým lovcem, rád pil a cestoval. Hodně času trávil ve svém loveckém srubu v blízkosti svého rodiště v Michiganu.

Jako spisovatel scénářů pro hollywoodské filmy se spřátelil s Nicholsonem a seznámil se mimo jiné s herci Seanem Connerym a Warrenem Beattym nebo s režisérem Orsonem Wellesem. Psal také o sportu a byl i mimořádný jedlík, který jednou spořádal oběd o 37 chodech.

Slávu si získal dílem Legendy o vášni z roku 1979. Jde o soubor tří novel, z nichž titulní dílo o rančerovi z Montany a jeho třech synech z počátku 20. století zpracoval v roce 1994 režisér Edward Zwick ve filmu Legenda o vášni, v němž hrají mimo jiné Brad Pitt a Anthony Hopkins. Harrison napsal rovněž scénář k filmu Pomsta, kde hlavní roli hraje Kevin Costner, a k dílu Vlk s Jackem Nicholsonem.

„Jeho hlas přišel ze srdce Ameriky a celým jeho mimořádným dílem se vine hluboká a věrná láska k americké krajině,“ uvedl šéf vydavatelství Grove Atlantic Morgan Entrekin.

Fotogalerie
7 fotografií