Doktor Hawkey Pierce patřil mezi nejoblíbenější postavy z amerických seriálů. K televizi kvůli němu a seriálu M.A.S.H. usedaly miliony diváků a těšily se na vtipy, které z hubeného doktora a lamače ženských srdcí zase vypadnou.

Americký herec Alan Alda, vlastním jménem Alphonso Joseph D'Abruzzo, se narodil přesně před osmdesáti lety. Mimo jeho nejslavnější roli v seriálu M.A.S.H. si zahrál i v trháku Most špionů nebo v Nejdelší jízdě. Dostal mnoho ocenění, zejména za roli kapitána Pierce, ale nominován byl i na Oscara za vedlejší roli senátora ve filmu Letec s Leonardem DiCapriem.

Sympatický herec se v roce 1956 seznámil se svojí partnerkou, fotografkou Arlene Aldou, které stojí po boku už od studií. Mají spolu tři dcery – Eve, Elizabeth a Beatrici.

Někteří herci z veleslavného seriálu už mezi námi bohužel nejsou. Plukovník Sharman T. Potter (Harry Morgan) zemřel v prosinci 2011 ve věku 96 let. Kapitán John McIntyre (Wayne Rogers) zemřel v prosinci 2015 ve věku 82 let. A co Klinger nebo šťabajzna Houlihanová? Podívejte se do galerie článku, jak je změnil čas.

Fotogalerie
10 fotografií