René Angelil bojoval se zákeřnou rakovinou dlouhých sedmnáct let. Céline Dion dokonce kvůli manželově nemoci na čas přerušila kariéru, aby se o něho mohla starat. Královna hudby o svého manžela pečovala do posledního dne jeho života.

Rakovinu hudebnímu manažerovi diagnostikovali v roce 1998, kdy mu doktoři vyoperovali první nádor. Druhý mu byl odstraněn v prosinci roku 2013, avšak od té doby se jeho stav stále zhoršoval.

Céline se na odchod svého milovaného manžela připravovala dlouho. Před časem mu zpěvačka se zlatem v hrdle věnovala jedno ze svých vystoupení v divadle Colosseum, které je součástí slavného hotelového komplexu Caesars Palace v Las Vegas.

René se během show, při níž zazněly hlavně písně plné smutku, objevil na promítacím plátně, usmívaje se na svou manželku a její skalní fanoušky. Céline zrovna zpívala píseň ´The First Time I Ever Saw Your Face´ (Poprvé, když jsem spatřila tvou tvář).  Céline se během ní otočila k plátnu a bylo jasné, že tahle píseň patří jenom jemu.

René si do poslední chvíle života nenechal ujít žádné vystoupení své životní lásky. Navzdory těžké nemoci manželku ve zpěvu podporoval do poslední chvíle a všechna její vystoupení sledoval z domu v Las Vegas. „Chtěl, aby se dostala z domu a dál zpívala. Myslím, že jí to hodně pomohlo. Bylo pro ni dobré na něco se zaměřit,“ řekl Daily Mailu Online Clemont Dion, bratr Céline.

Zpěvačka, kterou svět zná hlavně díky písni z filmu Titanic, zrušila do 23. února všechny své koncerty.

Fotogalerie
11 fotografií