Panství o rozloze 8000 metrů čtverečních, které je v prodeji pod původním názvem Sycamore Valley Ranch (Ranč v Údolí sykomor), si Jackson pořídil v roce 1987 za 19,5 milionu dolarů (zhruba 480 milionů korun). Posléze ho proměnil na zábavní park inspirovaný pohádkou Peter Pan a přejmenoval ho na Neverland (Země Nezemě).

Živá cirkusová zvířata ani atrakce zábavního parku už sice na pozemku dnes nenajdeme, ale jinak je panství ponecháno ve stavu, v jakém ho popová hvězda používala. V sídle tak nechybí ani kinosál pro padesát lidí navržený samotným Jacksonem.

Neverland vešel ve známost zejména poté, co v roce 2005 zpěvák čelil sérii obvinění ze zneužívání dětí. K těmto zločinům mělo docházet právě na ranči. Jackson byl ale později soudem osvobozen.

Ranč je v prodeji už od května letošního roku, ale zatím se pro něj kupec nenašel. V pondělí se ale v ranní show Today americké televizní stanice NBC vydal jeden ze zpravodajů na prohlídku slavného sídla. Dokonce ukázal i Jacksonovu tajnou místnost.

 

Fotogalerie
33 fotografií