Conneryho žena Micheline se měla ve Španělsku dopustit obrovského daňového podvodu. Pokud by byla usvědčena, hrozí jí pokuta přes půl miliardy korun a dokonce až dvouapůlleté vězení. Španělští vyšetřovatelé pojmenovali svůj případ Goldfinger po jedné z Conneryho bondovek.

Případ se datuje zpět do 90. let, kdy manželé Conneryovi ještě vlastnili luxusní vilu Casa Malibu v pohádkové španělské oblasti Marbella. Conneryovi se v roce 1998 rozhodli svou vilu prodat a ačkoliv si jí předtím cenili na v přepočtu asi 260 milionů korun, nakonec ji prodali ruským kupcům o 60 milionů korun levněji. Vila pak byla obratem prodána developerům a tito nejmenovaní ruští kupci na podivném obchodě vydělali téměř 440 milionů korun. Poté byl dům zbourán a postavily se tu luxusní apartmány, které se ve finále prodali za více než 1,6 miliardy korun. Vše se stalo v období, kdy Marbelle vládl zkorumpovaný starosta Jesús Gil, který v roce 2002 skončil ve vězení, kde o dva roky později zemřel.

Policisté se podivnými prodeji v oblasti Marbella intenzivně zabývali a obvinili nejméně 17 lidí kvůli daňovým podvodům, úplatkům a dalším trestným činům. Vyšetřovatelé podezřívali i Conneryovi z toho, že se zapletli do daňových úniků a praní špinavých peněz. Seana Conneryho nakonec policisté ze seznamu podezřelých vyřadili, jeho manželka se ale bude zpovídat u soudu.

Micheline byla totiž obviněna ze spolupráce s podnikateli, kteří formalizovali fiktivní právní úkony a umožnili tak daňové úniky a masivní zisky z prodeje Casa Malibu. Micheline vydala čestné prohlášení, ve kterém uvádí, že s domnělými nelegálními transakcemi nemá nic společného. I přesto ale stane u soudu, který jí nařídil uhradit kauci v závratné výši 270 milionů korun. Pokud částku neuhradí, bude jí zmrazen majetek.

Fotogalerie
14 fotografií