19. říjen 2019
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín

30 nejvlivnějších teenagerů: Kdo jsou děti, které hýbou světem?

/
 • Nejvlivnější teenageři: Kdo patří mezi nejmladší elitu světa?
  7. listopadu 2015 ● 05:14

  Vynálezci, vědci, političtí aktivisté, podnikatelé, sportovci, herci, zpěváci, youtubeři... Nejen tyto profese už dávno nepatří výhradně dospělým, ale začínají jim dominovat i teenageři. Kdo jsou tito mladí a úspěšní lidé, kteří hýbou světem? Přinášíme vám seznam třiceti v současnosti nejvlivnější teenagerů.

 • 1.

  Moziah Bridges (13)

  Tenhle klučina z Memphisu začal podnikat už v devíti letech. Jeho nápadité motýlky uspěly a dnes 13letý chlapec je výkonným ředitelem společnosti, jejíž hodnota se odhaduje na pět milionů korun. Jeho motýlky si navíc oblíbili i basketbalisté NBA a udělali mu dobrou reklamu.

  Moziah Bridges

 • 2.

  Maddie Ziegler (13)

  Maddie se proslavila jako tanečnice díky americké reality show Dance Moms. Zamilovala si ji i australská zpěvačka Sia, která ji obsadila hned do několika svých klipů. Dívka stále rozšiřuje pole své působnosti a momentálně se dala i na modeling. I když jí je pouhých 13 let, objevila se už v několika předních magazínech, jako např. Cosmopolitan či Harper’s Bazaar.

  Maddie Ziegler

 • 3.

  Rowan Blanchard (14)

  Dívka se proslavila hlavní rolí v seriálu Riley ve velkém světě dětské stanice Disney Channel. Věnuje se ale i lidským právům. Rowan je aktivistka a feministka. Za její esej o důležitosti feminismu ji ocenili nejen fanynky, ale i herečka Emma Watson. Posléze mluvila i na konferenci OSN.

  Rowan Blanchard v hlavní roli v seriálu Riley ve velkém světě.

 • 4.

  Ashima Shiraishi (14)

  Ashimě se ve třinácti letech podařilo něco, o čem jiní horolezci jen sní. Ve Španělsku existuje extrémně obtížná lezecká trasa Open Your Mind direct. Jde o skálu s jednou z nejvyšších obtížností a problém s ní mají i zkušení dospělí. Ashima to ale zvládla! Navíc si odnesla hned dva rekordy. Stala se nejmladší lezkyní a také první ženou, která stěnu zdolala. Dívka teď doufá, že bude moct závodit na olympiádě, pokud se tento sport zařadí na program.

  Ashima Shiraishi
  Video
  délka: 04:15.41

  Ashima Shiraishi ve třinácti letech zdolala extrémně obtížnou leteckou trasu. YouTube

 • 5.

  Ahmed Mohamed (14)

  Talentovaný muslimský žák přinesl do školy v americkém Irvingu tikající strojek. Šlo o hodiny, které sám vyrobil a kterými se chtěl pochlubit učiteli, který zasvěcoval studenty do tajů mechaniky. K jeho smůle se ale v nich náhodou spustil budík uprostřed hodiny angličtiny. Učitelka hned pojala podezření, že jde o podomácku sestrojenou bombu a zalarmovala policii! A tak se nadaný Ahmed místo pochvaly dočkal potupného odchodu ze školy v poutech…

  K sobě ho posléze pozvali jak prezident USA Barrack Obama, tak vynálezce Facebooku Mark Zuckerberg. Bohužel pro Američany se vystrašený chlapec rozhodl přijmout nabídku prestižní univerzity v Kataru, kterou malý vynálezce zaujal a kde ho nebudou tak rychle odsuzovat na základě jeho víry.

  14letý Ahmed Mohamed byl zatčen poté, co do školy přinesl vlastnoručně vyrobené hodiny. Učitelé je považovali za bombu

 • 6.

  Jazz Jennings (15)

  Američanka se narodila jako chlapec, ale už od pěti let žije jako dívka. Jazz se za to ale nijak nestydí a otevřeně o svém příběhu mluví. Do svého pořadu si ji mimo jiných pozvala i Oprah Winfrey. Vznikl o ní dokonce dokumentární seriál, který zachytil její každodenní život. „Mojí hlavní motivací je pokračovat v šíření svého příběhu,“ uvedla dívka, která se stala jednou z předních tváří osvěty o transsexuálech.

  Jazz Jennings se narodila jako chlapec.

 • 7.

  Chloe Kim (15)

  Americká snowboardistka se stala nejmladší osobou, které se podařilo vyhrát zlatou medaili na zimních X Games, což je mezinárodní sportovní akce, na které se soutěží v extrémních sportech. Podařilo se jí pokořit ostatní soupeřky v jízdě na U-rampě, která je kvůli své obtížnosti považována za „královskou disciplínou freestylu“. Kim se tomuto sportu věnuje už od šesti let a říká se o ní, že je „budoucností snowboardingu“. Chloe chtěla jet i na Zimní olympijské hry v Soči, ale nesplňovala věkový limit.

  Americká snowboardistka Chloe Kim

 • 8.

  Flynn McGarry (16)

  I přes útlý věk je Flynn považován za kulinářského mistra. Když mu bylo jedenáct, rozjel si ve svém domě menší restauraci a nabízel večeře. Teď je z něj restauratér na plný úvazek, který rozjel vlastní podnik na prestižním Manhattanu. Za čtrnáctichodové menu u něj dáte čtyři tisíce korun a mladík nemá o rezervace nouzi. Profesionálové brojí proti tomu, aby se mládenci bez zkušeností říkalo šéfkuchař, ale Flynn to neřeší. „Jsem šéfkuchařem Eureky. Tvořím všechna jídla a také je sám vařím,“ sdělil časopisu TIME, který mu věnoval dokonce titulní stranu.

  Kulinářský mistr Flynn McGarry

 • 9.

  Martin Odegaard (16)

  Norský fotbalista má našlápnuta na slušnou kariéru a zřejmě z něj bude další Lionel Messi. Stal se nejmladších hráčem, který si zahrál za Real Madrid. Španělský velkoklub mu nabídl smlouvu asi za 100 milionů korun. Není se čemu divit, tahle vycházející hvězda už v patnácti letech hrála za norský reprezentační tým a všichni mu věští velmi slibnou budoucnost.

  Martin Odegaard

 • 10.

  Amandla Stenberg (17)

  Americká herečka se proslavila rolí ve filmu Hunger Games. Showbyznys ale nepovažuje za nic výjimečného a populární kulturu spíše kritizuje. Navíc podporuje dětskou charitu a je aktivistkou za práva černochů.

  Amandla Stenberg

 • 11.

  Shawn Mendes (17)

  Kanadský zpěvák se svými písněmi stal hvězdou internetu. Netrvalo dlouho a všimla si ho i nahrávací studia. Jeho první singl slavil velký úspěch a Shawn se stal nejmladším umělcem, který debutoval v top 25 žebříčku Billboard Hot 100. V sedmnácti už má za sebou úspěšnou sólovou tour.

  Kanadský zpěvák Shawn Mendes

 • 12.

  Jaden Smith (17)

  Jaden úspěšně kráčí ve stopách svého otce Willa Smithe (47). Ve filmu se poprvé objevil v osmi letech a věnuje se i rappování. Jaden má navíc na Twitteru početnou, téměř šestimilionovou skupinu fanoušků.

  Herec Will Smith se synem Jadenem

 • 13.

  Malia Obama (17)

  Nejstarší dcera amerického prezidenta Barracka Obamy se stala ikonou teenagerů. Její život občasně plní titulky a její vrstevníci jsou z ní paf. Když Malia navštívila Brownovu univerzitu, studenti na Twitteru zmapovali skoro každý její krok.

  Rodina prezidenta Baracka Obamy

 • 14.

  Ariel Winter (17)

  Americká herečka proslula rolí Alex v seriálu Taková moderní rodinka. Letos se ale na titulky novin dostala ze zcela jiného důvodu. Sedmnáctiletá dívka totiž podstoupila operaci, při které si nechala zmenšit svá prsa. K rozhodnutí dospěla kvůli sexismu a dlouholetému šikanování. „I když dám na internet fotku, na které se sama sobě líbím, tak 500 lidí bude psát, že jsme tlustá a odporná,“ vysvětlila magazínu Glamour.

  Americká herečka Ariel Winter

 • 15.

  William Turton (17)

  Sedmnáctiletý středoškolák je reportérem portálu Daily Dot, který se zabývá internetovou kulturou. Už od čtrnácti dělá recenze her a v posledních letech se navíc zabývá kybernetickou bezpečností. Podařilo se mu jako prvnímu získat rozhovor s hackerskou skupinou Lizard Squad, která napadla síťový systém společnosti PlayStation a Xbox a mimo to jako první informoval i o dalších hackerských útocích.

  Reportér William Turton

 • 16.

  Silentó (17)

  Před půl rokem o tomto mladíkovi ještě nikdo nevěděl. V červnu ale na svůj portál na YouTube umístil chytlavý song Watch Me (Whip/Nae Nae) a vše se změnilo. Písnička se dostala až na třetí místo v žebříčku Billboard Hot 100 a z do té doby neznámého rappera se rázem stala hvězda. Jeho klip si pustilo už skoro 400 milionů lidí.

  Rapper Silentó

 • 17.

  Bindi Irwin (17)

  Její maminka je přírodovědkyně a její tatínek byl známý lovec krokodýlů a expert na australskou přírodu Steve Irwin. Táta jí ale před devíti lety zemřel, když ho v moři probodla trnucha, kterou natáčel pro dokumentární seriál uváděný jeho dcerou Bindi. Dívka po této tragédii přírodu nezavrhla a stále se její ochraně věnuje. Navíc se z ní stala televizní hvězda a vystoupila v nejednom pořadu.

  Bindi Irwin

 • 18.

  Olivia Hallisey (17)

  Sedmnáctiletá středoškolačka má před sebou zřejmě kariéru úspěšné vědkyně. Podařilo se jí totiž vynalézt jednoduchý test na smrtelný virus Ebola, který je snadno použitelný i v odlehlých končinách, kde není elektřina. Právě v těch se smrtící virus šíří nejvíce. Její vynález bude muset nejdříve projít zkouškami, ale za její přínos, který bude zachraňovat životy, ji už mimo jiných ocenila společnost Google.

  Olivia Hallisey

 • 19.

  Malála Júsufzajová (18)

  Malála se proslavila už ve dvanácti letech, kdy britské televizní stanici BBC popsala hrůzovládu Tálibánu. Kvůli svému boji za práva žen se o tři roky později stala terčem útoku islamistů. Tálibánský ozbrojenec ji postřelil, když se vracela ze školy. Dívka naštěstí následnou náročnou operaci přežila a o rok později dokonce přednesla řeč na půdě OSN. "Jsem jen jednou z mnoha, jimž Tálibán ublížil... Mluvím tu za ty, kteří sami mluvit nemohou. Za ty, kteří také bojují za svá práva - právo na mír, důstojné zacházení, právo na vzdělání," prohlásila tehdy. Právem si za svou činnost vysloužila Nobelovu cenu míru v roce 2014.

  Krédem samotné Malály je, že nejlepší způsob boje proti terorismu je vzdělat příští generaci. "Teroristé se bojí vzdělanosti," tvrdí dívka, jíž zástupci Tálibánu stále vyhrožují smrtí.

  Malála Júsufzajová
 • 20.

  Kylie Jenner (18)

  Americká televizní celebrita a modelka patří do světoznámé rodiny Kardashianů. Kylie je označována za nejsledovanější teenagerku současnosti. „Cokoliv udělám, to se stane obrovským trendem,“ pochlubila se časopisu TIME. Dívka se objevila v reality show a se svou sestrou Kendall vydala módní kolekci a sci-fi knihu. Její majetek je odhadován na 120 milionů korun.

  Kylie ráda mění své barvy a délku vlasů.
 • 21.

  Tiffany Zhong (18)

  Mladičká podnikatelka začala svou kariéru už na střední škole a měla takový úspěch, že si ji vyhlédla i velká investiční společnost. Pro tu nyní pracuje jako viceprezidentka a analystka, tedy na pozici, která je obvykle obsazena mnohem staršími a zkušenějšími. Jenže právě její věk je v dnešní době přednost. Tiffany se totiž zabývá vyhledáváním slibných projektů mladých talentů, do kterých její společnost posléze investuje.

  Podnikatelka Tiffany Zhong

 • 22.

  Maisie Williams (18)

  Britská herečka se proslavila jako Arya Stark v seriálu Hra o trůny. Dívka byla první dětskou herečkou v pořadu, která v roli zabila někoho jiného. Ačkoliv to byla její první role, získala si srdce diváků i kritiků a objevila se ve všech pěti vysílaných sezonách. Maisie má díky tomu našlápnuto k slibné herecké kariéře.

  Maisie Williams se proslavila jako Arya Stark v seriálu Hra o trůny.
 • 23.

  Lydia Ko (18)

  Novozélandská golfistka strčila do kapsy i světoznámého Tigera Woodse. V sedmnácti se totiž stala světovou jedničkou a ukradla mu jeho rekord. Světovou jedničkou je doposud a pilně se připravuje na Letní olympijské hry v Rio de Janeiru, kde se po letech opět objeví i golf. „Neexistuje větší pocta než možnost reprezentovat svou zemi,“ uvedla. A my jí přejeme hodně štěstí!

  Lydia Ko

 • 24.

  Katie Ledecky (18)

  Michael Phelps v sukních! Tak se mluví o mladé Američance, která drží světový rekord hned ve třech plaveckých disciplínách. Navíc už v patnácti letech získala v Londýně olympijské zlato. Plavkyně plánuje po olympiádě v Rio de Janeiru nastoupit na univerzitu ve Stanfordu.

  Katie Ledecky

 • 25.

  Zendaya (19)

  Americká herečka a zpěvačka se proslavila díky dětské televizní stanici Disney Channel. Do povědomí se dostala také tím, že na slavností galavečer k příležitosti udílení prestižních cen Akademie (Oscar) přišla s dredy. Společnost Mattel nakonec vyrobila jednu ze svých Barbie právě podle tohoto jejího outfitu.

  Zendaya má vlastní Barbie!

 • 26.

  Joshua Wong (19)

  Joshua se proslavil minulý rok během rozsáhlých protestů, které se konaly v Hongkongu. Mladík je totiž jedním z vůdců hnutí Umbrella, které usiluje o navrácení autonomie Hongkongu, který byl dlouho dobu pod britskou správou a od roku 1997 patří opět Číně. Po volební reformě schválené čínskou vládou, která nezávislost města značně omezuje, vypukly v Hongkongu rozsáhlé protesty. Aktivista kvůli němu čelí několika obviněním, ale svůj boj nehodlá vzdát. „Chceme dále bojovat za demokracii,“ řekl magazínu TIME.

  Joshua Wong

 • 27.

  Kendall Jenner (19)

  Kendall je další z klanu Kardashianů, která se proslavila díky americké reality show o jejich životě. Kendall se věnuje módě a modelingu. Navíc její fotka na Instagramu získala rekord v oblíbenosti. Doposud na tlačítko „To se mi líbí“ kliklo přes 3,1 milionu lidí. Její majetek je odhadován na 150 milionů korun.

  Kendall Jenner

 • 28.

  Bethany Mota (19)

  Bethany je celebritou díky YouTube. Jako jedné z mála hvězd sociálních sítí se jí poštěstilo natočit rozhovor s americkým prezidentem Barackem Obamou. Ve svých videích se obvykle věnuje módě a zkrášlování. Na YouTube má téměř 10 milionů fanoušků. Bethany se chystá uvést na trh vlastní módní kolekci.

  Bethany Mota je hvězdou YouTube.

 • 29.

  Kim Kataguiri (19)

  Mladý brazilský liberální aktivista se proslavil díky svým satirickým videím na YouTube, kde si vzal na paškál prezidentku Dilmu Rousseff a celou její politickou stranu. Ta se v zemi potýká s masivním korupčním skandálem. Kataguiri nakonec dokonce stanul v čele letošní obrovské demonstrace v hlavním městě a pomáhal spoluzaložit politické hnutí Free Brazil Movement. Mladíkovými vzory jsou prý Margaret Tchatcher a Ronald Reagan.

  Mladý brazilský liberální aktivista Kim Kataguiri

 • 30.

  Lele Pons (19)

  Rodačka z Miami je hvězdou sociálních sítí. Devatenáctiletá Lele se stala nejúspěšnější uživatelkou aplikace Vine, kde lidé sdílí svá videa. Její video jako první pokořilo miliardu zhlédnutí. Lele se daří i na ostatních sociálních sítích. Díky popularitě se jí podařilo uvést na trh vlastní kolekci šperků.

  Lele Pons

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 5

victor1: Ty jsi teplý,či co?Nulo s nickem honza666.

(07. 11. 2015 11:22)

gejza22:  Na psal hloupy honza666

(07. 11. 2015 11:19)

honza666: Napsala bezejmenná nula s nickem victor1

(07. 11. 2015 11:12)

victor1: Teenageři kteří hýbou světem?Však je to samý sráč.Nevím tedy kým hýbou,když je to samý lůzr.

(07. 11. 2015 10:27)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy