Své o tom ví filmová producentka Valeria Richter, které bylo čtyřikrát zakázáno jít na promítání, kvůli tomu, že nemá podpatky. Její důvod, proč je nemá, byl však vážný. Producentka má totiž amputované chodidlo. V podpatcích by neudržela rovnováhu, a proto je nemožné, aby v nich vůbec někam šla.
„Prostě ukázali na moji botu a začali mávat prstem, že takhle to nepůjde a takto rozhodně nemůžu na promítání jít,“ uvedla Richter. Nakonec ji však kvůli handicapu na promítání vpustili. Mnoho jejich známých ale takové štěstí nemělo. „Mnoha mým kolegům, kteří také nemohou nosit podpatky, bylo zkrátka zakázáno účastnit se promítání,“ řekla zklamaně Richter. Tyto zákazy se nevyhnuly ani ženám starším, které podpatky buď nosit nemohou vůbec a nebo jen velmi nízké.
Mezi hlavními kritiky organizátorů festivalu v Cannes, kteří odmítali vpouštět lidi bez podpatků, byla herečka Emily Blunt. „Všichni bychom měli nosit rovné podrážky. Podpatky bychom vůbec nosit neměli, tak to vidím já,“ uvedla herečka. Některé hvězdy se rozhodly protestovat proti těmto pravidlům po svém. Například Denis Villeneuve, režisér filmu Sicario, ve kterém Blunt hraje, si naplánoval, že si sám obuje vysoké podpatky a bude se v nich procházet.
Podle organizátorů festivalu jsou ale tyto reakce přemrštěné. „Pravidla oblékání jsme nezměnili po celé roky. Pořád jsou stejná. A nejsme si vědomi žádných speciálních požadavků v oblasti dámské obuvi nebo vysokých podpatků. Nikde není uvedeno, jak mají být podpatky vysoké,“ uvedla mluvčí festivalu.