Bündchen, která je matkou dvou dětí, se prý teď chce více věnovat rodině, ale zároveň nadále pracovat v módním průmyslu. Ještě než vešla naposledy na molo, neodpustila si, aby na sociální síti nezavzpomínala na své začátky. Pod fotku, na které jí je 14 let, napsala: „Jsem vděčná za to, že jsem ve 14 letech dostala šanci nastoupit tuto cestu. Dnes, dvacet let poté v módním průmyslu, je mou ctí jít poslední přehlídku, kterou jsem si vybrala. V módní branži ale nekončím.“

Takto Gisele před 20 lety začínala.

Gisele zahájila a uzavřela přehlídku značky Colcci v rámci saopaulského týdne módy. Sál byl zcela zaplněný, v první řadě usedl manžel supermodelky, hvězda amerického fotbalu Tom Brady, její rodiče a sestry.

Po skončení přehlídky se na mole objevila skupina modelek v džínách a bílém tričku s portréty slavné kolegyně. Když se k nim Bündchen přidala, po chvíli úsměvů a pózování fotografům už nedokázala zadržet slzy, zatímco od publika se jí dostalo ovací vestoje.

Gisele se neubránila slzám.

Gisele, která má německý původ, objevila jedna modelingová agentura v roce 1994 v jejím rodném městě Horizontina na jihu Brazílie. V národní soutěži modelek pak skončila druhá a odstěhovala se do New Yorku, kde začala její kariéra. Když jí bylo kolem 20, stala se módní senzací. Její správně zaoblené křivky a zdravý vzhled znamenaly konec éry vychrtlých modelek, které na molech dominovaly léta předtím.

V roce 2014 si podle časopisu Forbes vydělala 47 milionů dolarů (asi 1,2 miliardy korun) a osmým rokem po sobě tak byla nejlépe placenou modelkou světa. Bündchen předváděla pro známé značky jako Victoria's Secret, Chanel, Carolina Herrera, Valentino, Versace a Louis Vuitton. Nedávno podepsala kontrakt s americkým výrobcem sportovního oblečení Under Armour. V roce 2011 uvedla na trh vlastní kolekci spodního prádla Gisele Bündchen Intimates a nyní si prý hodlá otevřít vlastní obchody.

Fotogalerie
15 fotografií